بین الملل

مغرب در تصمیم خود مبنی بر سازش با رژیم صهیونیستی بازنگری کند

انجمن علمای کشورهای مغرب عربی از مقامات کشور مغرب خواست در تصمیم خود مبنی بر عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی بازنگری کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از عربی ۲۱، انجمن علمای کشورهای مغرب عربی (مجموعه کشورهای آفریقایی شامل مغرب، الجزایر، تونس، لیبی و موریتانی) با صدور بیانیه ای اعلام کرد که مقامات کشور مغرب باید در تصمیم خود مبنی بر عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی بازنگری کنند.

در این بیانیه آمده است: توافق سازش با رژیم صهیونیستی لکه ننگی است که بر پیشانی کشور مغرب باقی می ماند؛ کشوری که طی دهه های گذشته از آرمان فلسطین حمایت کرده است.

به نوشته این بیانیه، عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، در شأن مغرب که ریاست کمیته قدس سازمان همکاری اسلامی را بر عهده دارد نیست.

در این بیانیه تاکید شده است: مغرب نقش مهمی در دفاع از آرمان فلسطین ایفا کرده است اما متأسفانه در صف کشورهای سازشگر با رژیم صهیونیستی قرار گرفت.

انجمن علمای کشورهای مغرب عربی، عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را حرام اعلام کرده و یادآور شد که تمام علمای مسلمان بر سر این مسأله اتفاق نظر دارند.

پیشتر نیز گروه‌های مقاومت فلسطین با صدور یک بیانیه اعلام کرده بودند که مغرب باید از ریاست کمیته قدس وابسته به سازمان همکاری اسلامی کنار گذاشته شود.

خبرگزاری مهر

آگهی

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا