بین الملل

همکاری نظامی روسیه و سوریه در منطقه جولان


یک فرمانده ارتش روسیه در سوریه گفت که نظامیان دو کشور در مجاورت خط حائل در جولان با جولان اشغالی، گشت مشترک و همکاری دارند.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، نظامیان روسیه در جنوب سوریه از همکاری با ارتش این کشور در منطقه جولان و در مجاورت جولان اشغالی خبر دادند.

به نوشته روسیا الیوم، یک فرمانده روسی در این باره به خبرگزاری ایتارتاس گفت که آن‌ها به نیروهای سوری در انجام گشت‌ها کمک می‌کنند و همچنین تمرینات نظامی مشترک در نزدیکی خط آلفا یا براوو دارند.

خط براوو خط حائل بین سوریه و ارتفاعات جولان اشغالی است که این خط در سوریه به براوو و در اسرائیل به آلفا معروف است.

این فرمانده روسی در ادامه گفت که نیروهای روسیه و سوریه، عملیات انتقال گسترده غیرنظامیان و مقابله با حملات را تمرین می‌کنند و افزود: «وظیفه اصلی ما نظارت بر روند آتش‌بس و اظهار وجود نظامی در منطقه و پشتیبانی از نظامیان روسیه است.»


سرباز روسی در بلندی‌های جولان

 

او همچنین گفت که پلیس نظامی روسیه پس از اخراج گروههای مسلح از حومه قنیطره، امنیت منطقه را به دست گرفته است و نیروهای روسی تا کنون پنج مقر دیدبانی در نزدیکی خط حائل که نیروهای حافظ صلح سازمان ملل در آن‌جا مستقر هستند، دایر کرده‌اند.

شبکه روسی tvzvezda نیز روز گذشته از حرکت یک کاروان نظامی روسی به ارتفاعات جولان خبر داد. مقر دیدبانی روسیه در بلندی‌های جولان بر روی ارتفاعات  «جبل یزید» در ارتفاع ۱۴۰۰ متر از سطح دریا قرار دارد.


گشتی‌های روسیه در جولان

 

انتهای پیام/ص


خبرگزاری فارس

آگهی

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا