بین الملل

واکنش مسکو به تحریم‌های جدید انگلیس


وزارت امور خارجه روسیه تحریم‌های جدید انگلیس علیه این کشور به بهانه نقض حقوق بشر در چچن را محکوم کرد و حق پاسخ متقابل را محفوظ دانست.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت امور خارجه روسیه روز شنبه به تحریم‌های جدید انگلیس علیه این کشور واکنش نشان داد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، این وزارتخانه ضمن «بی‌اساس» خواندن اتهامات دولت انگلیس درخصوص نقض حقوق بشر در منطقه چچن، هشدار داد: «بدون شک، چنین رفتاری با انگیزه سیاسی، بر روی روابط میان روسیه و بریتانیا تأثیر منفی خواهد داشت».

وزارت امور خارجه روسیه تأکید کرد: «روسیه حق اقدام متقابل و متناسب را برای خود محفوظ می‌داند».

«دومینیک راب» وزیر امور خارجه انگلیس روز جمعه در پیامی ویدئویی در حساب توییتری خود گفت: «جولای امسال اولین دور از رژیم تحریم‌های بین‌المللی حقوق بشری را ارائه کردم تا کسانی که در نقض جدی حقوق بشر در اقصی‌نقاط جهان دست داشتند وادار به پاسخگویی کنیم».

راب علاوه بر اعلام تحریم‌های حقوق بشری علیه شماری از مقامات ونزوئلا مدعی شد تحریم‌هایی را علیه برخی سیاست‌مداران و نیروهای ویژه روسیه به‌خاطر ارتکاب خشونت علیه شهروندان چچن اعمال می‌کند.

دولت انگلیس که به اتخاذ استانداردهای دوگانه معروف است، تیر ماه امسال نیز تحریم‌هایی علیه ۲۰ شهروند سعودی، ۲۵ روس، دو افسر نظامی میانمار و دو سازمان در کره‌شمالی اعمال کرد.

بعد اینکه وزارت انگلیس چند سعودی را به دلیل ارتباط با قتل «جمال خاشقچی» روزنامه‌نگار سعودی تحریم‌ کرد، وزیر دفاع این کشور در تماس با همتای سعودی خود دلجویی کرده و بر حمایت لندن از ریاض تأکید کرد.

انتهای پیام/م


خبرگزاری فارس

آگهی

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا