بین الملل

ورود ناوشکن آمریکا به دریای سیاه؛ فعال شدن سامانه موشکی روسیه


نیروی دریایی آمریکا در حالی ورود ناوشکن خود به دریای سیاه را برای تقویت ناتو اعلام کرده که رسانه‌ها از فعال شدن سامانه ضد موشکی روسیه در منطقه خبر دادند.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، آمریکا به منظور تقویت حضور دریایی خود در دریای سیاه سومین ناو جنگی خود را عازم دریای سیاه کرد.

به نوشته وبگاه «استرایپس» ناوشکن «یو اس اس پورتر» روز پنجشنبه در حمایت از نیروهای ناتو وارد دریای سیاه شد تا به دو ناو جنگی دیگر آمریکا در این منطقه راهبردی بپیوندد. یک کشتی دیگر نیز در روزهای گذشته با دادن سوخت به ناو شکن یو اس اس پورتر  این کشتی را قادر ساخت بدون نیاز به حضور در بندر و سوختگیری به ماموریت خود در دریا ادامه دهد.

در سال‌های گذشته آمریکا اعلام کرده که حضور پرقدرت نظامی را در دریای سیاه که شامل شبه جزیره کریمه است ، خواستار است.

یک مقام ارشد نظامی سابق آمریکا در اظهار نظری در زمینه این تحرک نظامی گفت، ما باید اولویت را در منطقه دریای سیاه افزایش دهیم. نیروی دریایی آمریکا نیازهای زیادی دارد و منابع کنونی کافی نیست. رسانه‌های روسی نیز خبر دادند همزمان با این تحرک نظامی، یک سامانه متحرک موشکی ضد کشتی  این کشور در کریمه به بهانه تمرین نظامی فعال شده است.

ناوگان دریای سیاه نیروی دریایی  روسیه بارها اعلام کرده که در حال پایش تحرکات کشتی‌های آمریکایی و دیگر اعضای  ناتو در منطقه است.

وزارت دفاع روسیه  چندی قبل  به همین منظور از برگزاری رزمایش بزرگ در دریای سیاه خبر داد. به گفته وزارت دفاع روسیه، ۲۰ کشتی جنگی به همراهی بالگردها و هواپیماهای نظامی ناوگان دریای سیاه این کشور در این رزمایش شرکت کردند.نیروهای مسلح روسیه در این رزمایش، نبرد دریایی و عملیات‌های پدافند هوایی و جنگال  را تمرین کردند. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/م


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا