بین الملل

پیشنهاد جدیدی برای اصلاح قانون انتخابات عراق مطرح شده است

یک نماینده پارلمان عراق اعلام کرد: پس از تعویق زمان برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام عراق، پیشنهاد جدیدی برای اصلاح قانون انتخابات مطرح شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الفرات نیوز، «بهار محمود» نماینده پارلمان عراق امروز یکشنبه در سخنانی از ارائه یک پیشنهاد جدید برای اصلاح قانون انتخابات این کشور خبر داد.

بر اساس این گزارش، وی در این خصوص گفت: پس از تعویق زمان برگزاری انتخابات پارلمانی عراق، پیشنهاد جدیدی را برای اصلاح قانون انتخابات ارائه کرده ایم. طبیعی است که بدون انجام این اصلاحات، برگزاری انتخابات میسر نیست.

این نماینده پارلمان عراق در ادامه سخنان خود خاطر نشان کرد: یکی از بندهایی که در قانون انتخابات باید اصلاح شود، بند مربوط به دادگاه اتحادیه است. نمایندگان پارلمان به زودی به طرح پیشنهادی اعمال اصلاحات بر قانون انتخابات رسیدگی می کنند.

کمیساریای عالی انتخابات عراق اعلام کرد که از ۷۱ کشور و سازمان بین المللی برای نظارت بر انتخابات این کشور دعوت به عمل آورده است. این کمیساریا اعلام کرد که دعوتنامه‌های خود را خطاب به سفارتخانه‌های ۵۲ کشور عربی و غربی و ۱۹ سازمان بین المللی ارسال کرده است.

وزارت خارجه عراق نیز روز چهارشنبه اعلام کرد که از شورای امنیت خواسته است تا بر انتخابات پارلمانی در این کشور نظارت داشته باشد. پیش از این یک منبع عراقی اعلام کرده بود: کابینه عراق دهم اکتبر سال ۲۰۲۱ میلادی (۱۸ مهر ۱۴۰۰) را موعد برگزاری انتخابات پارلمانی این کشور اعلام کرده است.

اعلام موعد جدید در جریان نشست کابینه به ریاست مصطفی الکاظمی نخست وزیر وزیر و پس از پیشنهاد تعویق انتخابات از سوی کمیساریای عالی انتخابات عراق رخ داد. پیشتر قرار بود که این انتخابات در ششم ژوئن سال ۲۰۲۱ برگزار شود.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا