بین الملل

۴ ناو انگلیس در سواحل این کشور به حالت آماده‌باش درآمدند

با نزدیک شدن به اتمام دوره انتقالی خروج لندن از اتحادیه اروپا و احتمال عدم دستیابی به توافق با بروکسل، ۴ ناو انگلیس در سواحل این کشور به حالت آماده‌باش درآمدند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان، وزارت دفاع انگلیس امروز شنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که با نزدیک شدن به اتمام دوره انتقالی خروج لندن از اتحادیه اروپا موسوم به «برگزیت»، ناوهای مسلح وابسته به نیروی دریای برای حفاظت از مناطق ماهیگیری غنی این کشور به حالت آماده‌باش درآمدند.

بر اساس اعلام این شبکه تلویزیونی، وزارت دفاع انگلیس در این باره اعلام کرد که ۴ ناو نظامی این کشور در سواحل اطراف انگلیس مستقر شده تا در صورت تحقق برگزیتِ بدونِ توافق از ورود صیادان اروپایی حفاظت کنند.

در بیانیه صادره از سوی وزارت دفاع انگلیس در این خصوص آمده است که اقدام مذکور بخشی از تدابیر لندن در آستانه پایان دوره گذار برگزیت به شمار می آید.

لندن در صدد است تا در صورتیکه طی روزهای آتی با بروکسل به توافق نرسد، صیادان اروپایی که برای ماهیگیری به سواحل این کشور نزدیک می‌شوند را بازداشت کند.

گفتنی است، انگلیس به طور رسمی در ۳۱ ژانویه ۲۰۲۰ از اتحادیه اروپا خارج شد و اکنون در تلاش است تا با اروپا به توافقی دست یابد. اگر هیچ توافق تجاری میان لندن و بروکسل به انجام نرسد، روابط اقتصادی دو طرف تحت مقررات سازمان تجارت جهانی از سال ۲۰۲۱ قرار می‌گیرد.

میزان دسترسی صیادان اتحادیه اروپا به مناطق ماهیگیری غنی انگلیس در دوره پسابرگزیت اصلی‌ترین اختلاف نظر دو طرف به شمار می‌رود.

خبرگزاری مهر

آگهی

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا