سیاسی

برنامه های یوم الله ۱۲ بهمن اعلام شد/۴۲ هزار عنوان برنامه و مراسم

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور: چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب با بیش از ۴۲ هزار عنوان برنامه و مراسم با رعایت دقیق شیوه نامه های بهداشتی برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، نصرت الله لطفی قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور در گفتگویی برنامه‌های ویژه یوم الله ۱۲ بهمن را اعلام کرد.

نصرت الله لطفی گفت: در راستای برنامه ریزی بزرگداشت ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی، با تشکیل ۲۴ کارگروه تخصصی متشکل از تشکل‌های مردم نهاد، ارگان‌ها و نهادهای انقلابی، برنامه ریزی های فراگیری انجام شده است که با استعانت از ذات اقدس الهی جل و علی، بزرگداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را با بیش از ۴۲ هزار عنوان برنامه و مراسم سلامت محور با رعایت دقیق شیوه نامه‌های بهداشتی و پرهیز از هر نوع فراخوان عمومی و تجمع، آئین‌ها و ویژه برنامه‌هایی خواهیم داشت که طلیعه این رخداد مهم، گرامیداشت سالروز بازگشت پرخیر و برکت امام راحل عظیم الشان، به میهن اسلامی پس از ۱۵ سال تبعید و هدایتگر جریان انقلاب، به میهن اسلامی خواهد بود.

وی افزود: در این رابطه، اولین اقدام، نامگذاری روز ۱۲ بهمن از ایام الله دهه فجر به عنوان ‘ انقلاب اسلامی، امام خمینی عبد صالح خدا، احیاگر اسلام ناب محمدی (ص) است که ان شاء الله تعالی، در بیش از هزار شهر و شهرستان، امت متدین، ولایت مدار و همیشه حاضر در صحنه ایران اسلامی ضمن تجدید میثاق و تأکید بر پیوند ناگسستنی خود با آرمان‌های والای احیاگر اسلام ناب محمدی (ص) این روز بزرگ را گرامی خواهند داشت.

قائم مقام شواری هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور با اشاره به سالگرد ورود تاریخی بنیانگذار انقلاب به میهن اسلامی گفت: از جمله برنامه‌های ۱۲ بهمن ماه امسال، رژه موتوری، گلباران مسیر حرکت امام از فرودگاه مهرآباد تا بهشت زهرا (س)، برگزاری مراسم ویژه در جوار مضجع شریف امام بزرگوار در آستان مقدس آن عزیز سفر کرده و آئین ویژه ای در بهشت زهرا (س) در محل جلوس و سخنرانی تاریخی و فراموش نشدنی رهبر کبیر انقلاب اسلامی و شستشوی ضریح مطهر امام راحل با گلاب ناب کاشان، به صدا درآمدن ناقوس کلیساها و بوق کشتی‌ها و قطارها، پخش قرآن از مأذنه های مساجد، است.

نصرت الله لطفی افزود: برنامه دیگری که در روز ۱۲ بهمن برگزار می‌شود، آئین ویژه گلباران بیت شریف امام خمینی در خاستگاه انقلاب اسلامی، شهر مقدس قم است که بیت انقلاب نام گرفته است. بیت شریف و تاریخی که نطق امام بر علیه دستگاه ستم شاهی، هدایت انقلاب، دستگیری و تبعید رهبر انقلاب اسلامی توسط رژیم مزدور و دست نشانده شیطان بزرگ آمریکا از همین محل صورت گرفته است. همچنین ویژه برنامه دیگری در زادگاه بنیانگذار مقدس نظام اسلامی در شهر خمین و گلباران بیت را خواهیم داشت.

این مقام مسئول گفت: از جمله برنامه‌های فراگیر دیگر در روز ۱۲ بهمن ماه، نواخته شدن زنگ انقلاب در تمامی واحدهای آموزشی است، که به ۲ شیوه نمادین، با حضور مقامات و مسئولین ملی و استانی از جمله وزیر محترم آموزش و پرورش، استانداران محترم و ائمه جمعه محترم در تعدادی از واحدهای آموزشی و طرح شاد با قریب به ۱۵ میلیون مخاطب دانش آموز خواهد بود.

جزئیات دیگر برنامه‌ها متعاقباً از سوی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اعلام خواهد شد.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا