شهرستان ها

ساخت سالن اختصاصی صخره‌نوردی شیروان سال آینده به اتمام می‌رسد

بجنورد- رئیس فدراسیون کوهنوردی از اتمام احداث سالن اختصاصی صخره نوردی شیروان در سال آینده خبر داد و گفت: این پروژه اکنون ۳۰ درصد رشد فیزیکی دارد.

رضا زارعی در گفتگو با مهر در خصوص دیوارهای صخره نوردی شهرستان شیروان اظهار کرد: نصب دیوارهای سنگ نوردی با مجوز شرکت توسعه و تجهیز در مراکز استان‌ها قانونی است.

رئیس فدراسیون کوهنوردی ادامه داد: زمانی که درخواست مجوز برای ساخت دیواره در خراسان شمالی مطرح شد، با توجه به پتانسیل‌های موجود، پیشنهاد ساخت دیوارهای صخره نوردی در شهرستان شیروان را دادیم که با موافقت شرکت توسعه و تجهیز این مجوز اخذ شد.

وی با تاکید بر اینکه سالن چند منظوره مناسب برای دیوارهای صخره نوردی نیست، افزود: سالن اختصاصی نیز در شیروان وجود نداشت که با مساعدت اداره ورزش، احداث این سالن آغاز شده و تاکنون مراحل فیزیکی آن تا ۳۰ درصد پیشرفت داشته است.

زارعی با تاکید بر لزوم استفاده از سالن‌های مرتفع برای این ورزش گفت: به این ترتیب در هر سالنی نمی‌توان دیواره‌ها را نصب کرد همچنین احداث چنین دیواره‌هایی در فضای باز ممکن نیست.

رئیس فدراسیون کوهنوردی از اتمام احداث سالن اختصاصی شیروان در سال آینده خبر داد و گفت: تغییر شهر برای احداث سالن سیاسی نیست و مربوط به مسائل فنی می‌باشد.

وی در انتها بیان داشت: دیواره‌های صخره نوردی بجنورد فرسوده است اما شورای شهر در این زمینه قول مساعدت مالی داده است.

خبرگزاری مهر

آگهی

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا