شهرستان ها

آکادمی بزرگ ووشو آذربایجان شرقی افتتاح شد

تبریز- آکادمی ووشو آذربایجان شرقی به مناسبت گرامیداشت هفته تربیت بدنی و ورزش با حضور رئیس فدراسیون ووشو در سالن گنجویان تبریز افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار مهر، آکادمی ووشو استان ظهر امروز با حضور رئیس فدراسیون ووشو، مدیر کل اداره کل ورزش و جوانان استان و جمعی از مسئولین مربوطه افتتاح شد.

در خلال افتتاح یکی از مدرن ترین آکادمی‌های کشور، رئیس فدراسیون ووشو در گفت و گو با خبرنگار مهر عنوان کرد: هیأت ووشو آذربایجان شرقی در رتبه پنجم کشور قرار دارد، سال گذشته تیم ووشو شهرستان شبستر توانست مقام اول لیگ برتر ووشو کشور را بدست آورد و این نشان از پتانسیل بالای این استان است.

امیر صدیقی با بیان اینکه با تلاش اداره کل ورزش و جوانان و هیأت ووشو استان تجهیزات فوق در اختیار شهروندان آذربایجان شرقی قرار خواهد گرفت، ادامه داد: به اعتقاد بنده امکاناتی که امروز در این آکادمی وجود دارد در سال‌های آتی نوید موفقیت و شکوفایی هرچه بیشتر ووشو در آذربایجان شرقی را خواهد داد.

وی افزود: سکو ساندایی که به تازگی در این آکادمی مستقر شد، یکی از برترین سکوهای موجود در کل کشور است و با توجه ویژه به حمایت از تولید داخلی، تماماً ساخته داخل کشور می‌باشد.

صدیقی در ارتباط با وضعیت تیم ملی ووشو نیز گفت: تمام رویدادهای ورزش ووشو در سال ۲۰۲۰ لغو شده و تا کنون هیچ رویداد بین المللی به فدراسیون اعلام نگردیده است، در رابطه با اردوهای تدارکاتی تیم ملی نیز بسته به تقویمی که از سوی فدراسیون جهانی اعلام خواهد شد برنامه ریزی خواهیم کرد.

رئیس هیأت ووشو آذربایجان شرقی نیز در راستای افتتاح آکادمی فوق به خبرنگار مهر گفت: با کمک اداره کل ورزش و جوانان استان و فدراسیون ووشو توانسته‌ایم مدرن ترین سکو ووشو کشور را در تبریز ایجاد نمائیم.

عبدالعلی ابراهیمی با بیان اینکه کرونا، تهدیدی بود که آن را تبدیل به فرصت نمودیم، اظهار کرد: در این مدت در راستا توسعه زیرساخت‌هایمان تلاش کرده‌ایم و اکنون با استقرار سکو ساندا و فرش تالو و نیز ایجاد خوابگاه‌های مناسب برای آکادمی در آینده، امید است تا این مجموعه را به مرکز برگزاری اردوهای شمال غرب کشور و تیم ملی تبدیل نمائیم.

گفتنی است در این مراسم تعدادی از ووشو کاران استان در بخش تالو (نمایشی) و ساندا (مبارزه) به صورت نمادین و با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک به اجرای حرکات فرم و میت زنی پرداختند.

خبرگزاری مهر

آگهی

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا