شهرستان ها

اختتامیه جشنواره منطقه‌ای «تئاتر سنگر» در سمنان برگزار شد

سمنان- معاون هنری و امور سینمایی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: اختتامیه جشنواره منطقه‌ای «تئاتر سنگر» با معرفی آثار برتر و تقدیر از برگزیدگان در سمنان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس، حسین شریف‌نیا بیان کرد: نخستین جشنواره منطقه‌ای «تئاتر سنگر» ویژه گروه‌های تئاتر نیروهای مسلح در دو بخش «تئاتر صحنه‌ای» و «تئاتر خیابانی» با هدف بازآفرینی حماسه‌های دفاع مقدس، شناسایی نخبگان تئاتر نیروهای مسلح کشور، افزایش روحیه حماسی جوانان و ارتقای کیفی وضعیت تئاتر در نیروهای مسلح با حضور استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی و سمنان در مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان سمنان برگزار شد.

وی افزود: استان سمنان به عنوان دبیر منطقه چهار کشور افتخار میزبانی از گروه‌های تئاتر یگان‌های نیروهای مسلح را به عهده داشت که به دلیل محدودیت‌های کرونایی جشنواره به صورت مجازی و با حضور چهار داور پیشکسوت و هنرمند در بخش نمایش و تئاتر به کار خود پایان داد.

معاون بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس اضافه کرد: داوری در دو بخش تئاتر صحنه‌ای و تئاتر خیابانی به دو شکل اجراهای مسابقه‌ای، رقابتی و اجراهای عمومی انجام شد که پس از بررسی و بازبینی پنج اثر ارسال شده به دبیرخانه جشنواره، گروه تئاتر استان خراسان شمالی در بخش صحنه‌ای رتبه اول را به خود اختصاص داده و به مرحله کشوری راه پیدا کرد.

شریف‌نیا افزود: مرحله کشوری و آئین اختتامیه نخستین جشنواره ملی تئاتر سنگر در روز سه شنبه مورخ ۱۲ اسفند ماه سال جاری در سالن مهر حوزه هنری تهران و به صورت ارتباط تصویری و مجازی با استان‌ها برگزار خواهد شد.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا