شهرستان ها

استان سمنان میزبان ۱۵۷ شهید گمنام دفاع مقدس است

سمنان- مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سمنان بابیان اینکه این استان میزبان ۱۵۷ شهید دفاع مقدس است، گفت: طی دی‌ماه سال جاری شش شهید گمنام دیگر در استان تشییع می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ ظهر شنبه در گفتگو با خبرنگاران به میزبانی دفتر خود با اشاره به اینکه درمجموع پیکر ۱۵۷ شهید گم نام دفاع مقدس در ۵۱ یادمان این استان دفن شده است، اظهار داشت: در دی‌ماه سال جاری شش شهید گم نام دفاع مقدس نیز در این استان تشییع خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه پیکر مطهر شهدا از روز چهارشنبه مورخ ۱۰ دی‌ماه وارد استان خواهند شد، افزود: مراسم استقبال رسمی از پیکر شهدا روز شنبه ۱۳ دی‌ماه از مرکز فرهنگی دفاع مقدس انجام می‌شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سمنان بابیان اینکه آیت‌الله سید محمد شاهچراغی نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان اقامه نماز بر پیکر این شهیدان را بر عهده دارد، تصریح کرد: پیکر این شهدا در شهرستان‌های سمنان، مهدی‌شهر، شاهرود و دامغان روز یکشنبه ۱۴ دی‌ماه تشیع می‌شوند.

سلامی با تأکید بر اینکه مراسم استقبال از این شهدا هم‌زمان با نخستین سالروز شهادت سردار حاج «قاسم سلیمانی» در سطح استان آغاز می‌شود، خاطرنشان کرد: این در حالی است که مراسم تشییع پیکر این شهیدان مصادف با سالروز شهادت شهید شاخص و مدافع حرم استان سمنان حاج «حسن شاطری» و همچنین چهلمین روز شهادت «محسن فخری زاده» خواهد بود.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر با اشاره به شرایط کرونایی و محدودیت‌های موجود افزود: مراسم تشییع به‌صورت عمومی برگزار نمی‌شود و تنها با حضور تعداد محدودی از مسئولان و خانواده شهدا مراسم تشییع برگزار خواهد شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سمنان بابیان اینکه دو جوان ۱۹ ساله از شهدا عملیات کربلای پنج‌در منطقه شلمچه و عملیات والفجر چهاردر پنجوین عراق از شهدای گم نامی هستند که در استان تشییع می‌شوند، گفت: دو جوان ۲۰ ساله از شهدای عملیات والفجر یک در منطقه فکه و عملیات رمضان در منطقه شرق بصره، یک جوان ۲۱ ساله از شهدای عملیات والفجر چهاردر منطقه پنجوین عراق و نیز یک جوان ۲۲ ساله از شهدای عملیات کربلای پنج‌در جزیره ام الرصاص عراق از دیگر شهدای گم نامی هستند که میزبان آنان خواهیم بود.

سلامی از تقدیم سه هزار شهید سمنانی در دفاع مقدس خبر داد و گفت: ترویج فرهنگ شهادت‌طلبی در نسل جدید این انقلاب به‌عنوان رویکرد مهم و محوری در سطح استان دنبال می‌شود.

خبرگزاری مهر

آگهی

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا