شهرستان ها

امدادرسانی امدادگران هلال احمر کردستان به ۵۶ مسافر در راه مانده

سنندج_مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان از امدادرسانی امدادگران این جمعیت به ۵۶ گرفتار در برف و کولاک در جاده‌های استان خبر داد.

پیام جلالی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: ۵۶ مسافر در راه مانده طی ۲۴ ساعت گذشته در جاده‌های استان توسط امدادگران جمعیت هلال احمر استان کردستان امدادرسانی شدند.

وی بیان کرد: این مسافران در مسیر سنندج- مریوان (گردنه تیتور) گرفتار برف و کولاک شدند که با امدادرسانی رهایی یافتند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان با بیان اینکه تیم‌های عملیاتی هلال احمر، به صورت ۲۴ ساعته در پایگاه‌ها و پست‌های موقت و کشیک شعب برای ارائه خدمات آماده هستند، تصریح کرد: علاوه بر امداد رسانی به خودروها و آسیب دیدگان، خدمات دیگری از جمله توزیع بسته غذایی و اسکان اضطراری نیز برای مسافران در نظر گرفته شده است.

وی از رانندگان خواست قبل از سفر با اطلاع کامل از وضعیت محورهای مواصلاتی و همراه داشتن تجهیزات متناسب با آن محورها، سفر کنند و در صورت نامناسب بودن شرایط جوی، از انجام سفرهای غیرضروری خودداری کنند.

جلالی همراه داشتن تجهیزات زمستانی برای خودروها در جاده‌ها را ضروری خواند و گفت: مردم در صورت گرفتار شدن در سوانح و حوادث با شماره ۱۱۲ ندای امداد برای دریافت خدمات امداد و نجات در هر ساعت از شبانه روز تماس بگیرند.

دکمه بازگشت به بالا