شهرستان ها

انهدام باند سارقان محتویات داخل خودرو در زاهدان/ کشف ۶۰ فقره سرقت

زاهدان – فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از انهدام باند ۵ نفره سارقان قطعات و محتویات داخل خودرو با ۶۰ فقره سرقت خبر داد.

سردار احمد طاهری در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: در پی گزارش چند فقره سرقت قطعات و اموال داخل خودرو با شیوه و شگردهایی مشابه در سطح شهر زاهدان موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات پلیس مشخص شد که سارقان در ساعات پایانی شب به وسیله خودروهای پراید با پرسه زدن در کوچه و پس کوچه‌های شهر و با استفاده از تاریکی هوا و خلوتی خیابان‌ها اقدام به سرقت قطعات و محتویات داخل خودروهای پارک شده در محلات خلوت و حاشیه‌ای شهر می‌کنند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی برای دستگیری سارقان ادامه داشت تا اینکه با سرنخ‌های به دست آمده یکی از سارقان شناسایی شد.

وی اظهار داشت: در عملیاتی ضربتی این متهم دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه او ۴۰۰ میلیون ریال اموال مسروقه شامل باطری، ضبط و پخش و انواع قطعات مسروقه کشف شد.

سردار طاهری بیان کرد: با دستگیری این متهم ۴ نفر دیگر از همدستان وی شناسایی و مشخص شد، این متهمان چند روز قبل حین سرقت اموال داخل یک خودرو توسط مأموران گشت انتظامی شهرستان زاهدان دستگیر و روانه زندان شده‌اند.

وی بیان داشت: این متهمان که با انتقال به پلیس آگاهی و روبه روشدن با ادله پلیس، چاره‌ای جز بیان حقیقت نداشتند، ضمن اعتراف به فعالیت بزهکارانه خود در ادامه تحقیقات تخصصی پلیس به ۶۰ فقره سرقت، شامل: ۵۰ فقره سرقت قطعات خودرو و محتویات داخل خودرو و ۱۰ فقره سرقت دوربین مداربسته در سطح شهرستان زاهدان اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان با اشاره به توقیف ۳ دستگاه خودروی پرایدی که سارقان به وسیله آنها اقدام به سرقت در سطح شهر می‌کردند، تصریح کرد: هر ۵ متهم با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

سردار طاهری در پایان بر عزم جدی پلیس در برخورد با سارقان تأکید و از شهروندان خواست به منظور پیشگیری از سرقت، ضمن تجهیز خودروی خود به قفل فرمان، قفل پدال و سیستم ضد سرقت استاندارد، در صورت مشاهده هر گونه موارد مشکوک با تماس ۱۱۰ موضوع را به پلیس اطلاع دهند.

خبرگزاری مهر

آگهی

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا