شهرستان ها

برگزاری همایش راهکارهای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب درخراسان جنوبی

بیرجند- رئیس شورای دانش و پژوهش نیروهای مسلح خراسان جنوبی گفت: همایش راهکارهای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی با توجه به ظرفیت های خراسان جنوبی برای اولین بار در استان اجرا می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ عباس خسروی ظهر شنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به توصیه‌های رهبری در گام دوم انقلاب بیان کرد: علم و پژوهش از مهم‌ترین توصیه‌های رهبری خطاب به مردم به ویژه جوانان است.

وی ادامه داد: امروز نیروهای مسلح توصیه‌های رهبری در خصوص علم و پژوهش را سرلوحه کار خود قرار داده و تمام مأموریت‌ها، رسالت‌ها وظایف خود را با تکیه بر این بر محور انجام می‌دهند.

رئیس شورای دانش و پژوهش نیروهای مسلح خراسان جنوبی ادامه داد: همچنین جوانان نیروهای مسلح با تحقیق و پژوهش و انجام کارهای علمی، مشاورانی امین و متخصص هستند.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه علم و پژوهش بیان کرد: ارائه طرح‌های دانش محور در یگان‌ها توسط نخبگان، توسعه و ترویج فرهنگ پژوهش در سطح یگان‌ها و تشویق پژوهشگران نسبت به تولید دانش مورد نیاز یگان‌ها از جمله اقدامات انجام شده است.

سرهنگ خسروی ادامه داد: توانمند سازی کارکنان در عرصه تولید ایده و فکر نو در قالب کارگاه‌های اندیشه‌ورزی، چاپ کتاب، ایجاد فضای رقابتی سازنده بین پژوهشگران یگان‌ها، برگزاری اردوهای علمی از مراکز صنعتی و نهضت تجربه نگاری از دیگر اقدامات انجام شده است.

وی بیان کرد: همایش راهکارهای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی با توجه به ظرفیت‌ها و الزامات خراسان جنوبی با دبیری سپاه و مشارکت یگان‌های نیروهای مسلح و دانشگاه برای اولین بار در استان در دست اجرا است.

سرهنگ خسروی ادامه داد: بررسی ظرفیت‌های درونی اقتصاد استان و راهکارهایی اجرایی بهره برداری از آن، بررسی علل بروز مفاسد اقتصادی و راهکارهای افزایش روحیه پاک دستی در جامعه، بررسی شکاف طبقاتی و راهکارهای رفع آن و بررسی شیوه‌های تأمین مسکن ارزان قیمت از جمله محورهای این همایش است.

وی افزود: بررسی زیان‌های بی جبران سبک زندگی غربی و راهکارهای مقابله، بررسی شیوه‌های مقابله با جنگ رسانه‌ای دشمن، چگونگی تحقق جهاد علمی برای بهره برداری از توان علمی استان و بررسی برنامه‌های کوتاه مدت و میان مدت برای افزایش شعور معنوی و وجدان اخلاقی جامعه از دیگر محورهای این همایش است.

خبرگزاری مهر

آگهی

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا