شهرستان ها

خدمت‌رسانی بیش از ۲۲ قشر تخصصی بسیج سازندگی در استان مرکزی

اراک- مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی گفت: بیش از ۲۲ قشر تخصصی در سامانه اطلس جهادی بسیج سازندگی استان مرکزی به مردم در طول ایام سال و در شرایط مختلف مشغول خدمت رسانی هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر؛ امید محترمی در تشریح برنامه‌های ایام الله دهه فجر سال ۹۹ بسیج سازندگی سپاه روح الله در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از برکاتی که در انقلاب اسلامی به واسطه فرهنگ دینی و انقلابی در کشور جاری شده و نمود آن را در طی این سال‌ها به وضوح می‌بینیم خدمت رسانی و روحیه جهادی است و امروز جهاد و حرکت جهادی جایگاه ویژه ای در کشور پیدا کرده است.

وی افزود: یکی از تأکیدات مقام معظم رهبری در طی این سال‌ها تقویت روحیه جهادی است که خوشبختانه ملت ایران با تاسی از فرهنگ دینی استقبال خوبی از آن داشتند و امروز به وضوح شاهد طنین انداز شدن این روحیه در سایر بخش‌ها هستیم. استان مرکزی یکی از استان‌های پیشگام و پیشتاز در تشکیل گروه‌های جهادی است که خوشبختانه بیش از ۱ هزار و ۱۵۰ گروه تشکیل شده است که در حوزه‌ها و عرصه‌های مختلف سازماندهی و به مردم خدمت رسانی می‌کنند.

بیش از ۲۲ قشر تخصصی به مردم خدمت رسانی می‌کنند

مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی ادامه داد: در سامانه اطلس جهادی بسیج سازندگی استان مرکزی بیش از ۲۲ قشر تخصصی به مردم خدمت رسانی می‌کنند و گروه‌های جهادی در طول ایام سال و در شرایط مختلف همواره مشغول خدمت رسانی بوده اند و فعالیت آنها در طول سال به هیچ عنوان تعطیل بردار نبوده است.

محترمی بیان کرد: در راستای گرامیداشت ایام الله دهه فجر، بسیج سازندگی سپاه روح الله استان مرکزی با تکیه بر گروه‌های جهادی بسیج و فعال برنامه‌ها و پروژه‌های متنوعی برای بهره برداری در نظر گرفته است که قطعاً تأثیرات خوبی بر وضعیت اشتغال، محرومیت زدایی و معیشت مردم در نقاط شهری، روستایی و محروم خواهد گذاشت.

اهدای ۱۲۲۰ سری جهیزیه به زوج‌های جوان

وی گفت: در راستای کمک به ازدواج آسان جوانان اهدای جهیزیه به زوج‌های جوان در دستور کار قرار گرفته که تاکنون بیش از ۱ هزار و ۱۲۰ جهیزیه توزیع شده که در ایام الله دهه فجر نیز ۱۰۰ سری دیگر توزیع خواهد شد که در راستای حمایت از تولید ایرانی کلیه اجناس ایرانی هستند.

توزیع ۲۳۱ هزار بسته معیشتی در استان مرکزی

مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی تاکید کرد: با توجه به آسیب‌هایی که بیماری کرونا در طی این مدت به اقشار و خانواده‌ها وارد کرده نهضت کمک مومنانه با قوت در سراسر استان به شکل محله‌ای و مسجد محور ادامه خواهد داشت و تاکنون بیش از ۲۳۱ هزار بسته معیشتی نیز توزیع شده است. در راستای نهضت کمک مومنانه اقدامات حمایتی دیگری نیز در نظر گرفته شده که اهدای بسته‌های لوازم التحریر یکی از آنها است و در ایام الله دهه فجر بیش از یک هزار بسته لوازم التحریر توزیع خواهد شد.

بهره برداری از ۴۰ واحد مسکونی برای سیل زدگان و محرومین در ایام الله دهه فجر

محترمی خاطرنشان کرد: بسیج سازندگی از سیل ۲ سال گذشته تاکنون اقدامات خوبی در راستای احداث مسکن برای سیل زدگان و محرومین انجام داده که در ایام الله دهه فجر ۴۰ واحد دیگر برای ولی نعمتان به بهره برداری و تحویل داده می‌شود.

مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی ادامه داد: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی تشکیل صندوق‌های قرض الحسنه را در دستور کار قرار داده که به شکل مردم محور و مسجد محور فعالیت می‌کنند و در ایام الله دهه فجر ۶۰۰ مین صندوق قرض الحسنه را راه اندازی خواهیم کرد و خوشبختانه صندوق‌ها در راستای مردمی کردن اقتصاد در طی این سال‌ها نقش مؤثری ایفا کردند.

اشتغال زایی در ۱۴ عرصه اقتصاد مقاومتی

وی افزود: بسیج سازندگی با این رویکرد در بیش از ۱۴ عرصه اقتصاد مقاومتی از جمله پرورش ماهی، مرغ، شترمرغ، دام، بوقلمون، کشت گیاهان دارویی، زعفران، باغات داربستی انگور، زنبورعسل و سایر موارد اشتغال زایی خوبی ایجاد کرده که در ایام الله دهه فجر بیش از ۶۴۰ فرصت شغلی که توسط صندوق‌های قرض الحسنه و تسهیلات اعطایی انجام شده اند، بهره برداری خواهیم کرد که در کنار آن ۲۰ تعاونی در قالب صندوق‌ها نیز افتتاح می‌شوند.

همچنین در سراسر استان پروژه‌های محرومیت زدایی زیادی که شامل کانال کشی آب کشاورزی، لایروبی قنوات، لوله‌گذاری زمین‌های کشاورزی، لایروبی رود آب‌ها، ساخت استخر ذخیره آب، ساخت زمین‌های ورزشی روباز، اجرای پروژه‌های انتقال آب شرب و غیره هستند در ایام الله دهه فجر به بهره برداری خواهند رسید.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا