شهرستان ها

درخشش نخبگان قرآنی خراسان رضوی در مسابقات سراسری قرآن

مشهد ـ نمایندگان خراسان رضوی حائز ۸ رتبه برتر در چهل و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در بخش آقایان شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر، با پایان یافتن چهل و سومین دوره مسابقات قرآن کریم، نفرات برتر هر رشته اعلام شد و نمایندگان خراسان رضوی حائز رتبه های برتر شدند.

در رشته حفظ کل، محمدرضا جاهدی‌نیا از خراسان رضوی توانست با جمع ۹۵,۱۷ مجموع نمرات بالاتر از نمایندگان تهران، خوزستان، گیلان و قم در جایگاه نخست این مسابقات قرار گیرد و عنوان برتر حافظ کل را به خود اختصاص دهد.

سیدحجت ترحمی که سابقه حضور و کسب رتبه در مسابقات سراسری قرآن را در کارنامه دارد، با کسب امتیاز ۸۵,۶۱ به عنوان برترین مرتل چهل‌وسومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم معرفی شد.

ترحمی با کسب این رتبه توانست سهمیه برترین مرتل کشور که در سال گذشته به نام احسان محمدی ثبت شده بود را برای خراسان رضوی حفظ کند.

در رشته حفظ ۲۰ جز که بیشترین رتبه‌ها به نام نمایندگان خراسانی ثبت شد، علی سبزه، قاری و حافظ اهل کاشمر در جایگاه دوم قرار گرفت و صالح اخترشناس و سعید قره‌داشی دیگر نمایندگان خراسانی به ترتیب عناوین سوم و پنجم را به دست آوردند.

امید حسینی‌نژاد که یکی از هفت نماینده خراسان رضوی در بخش قرائت تحقیق بود، در جایگاه چهارم قرار گرفت و تنها عنوان‌دار رشته قرائت تحقیق در بین قاریان خراسانی شد.‌

همچنین ابوالفضل چمنی از خراسان رضوی نیز در رشته اذان پس از نمایندگان مازندران، قم و قزوین در جایگاه پنجم این رقابت‌ها قرار گرفت.

همچنین در بخش بانوان، زینب آذرخشی ریحانی موفق به کسب مقام دوم رشته تفسیر در چهل و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم شد.

گفتنی است، چهل و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم به جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت غیر حضوری از تاریخ ۱۵ تا ۲۱ آذرماه برگزار شد.

خبرگزاری مهر

آگهی

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا