شهرستان ها

سرمایه ‎گذاری ۱۹ میلیون دلاری بخش خصوصی در پروژه‌های جهش تولید

تبریز- رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی از سرمایه گذاری بخش خصوصی برای اتمام پروژه‌های جهش تولید این استان به ترتیب ۱۰هزار و ۵۹میلیارد تومان و ۱۹ میلیون و۱۴۲هزار دلار خبرداد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی، داود بهبودی ظهر امروز در جلسه هماهنگی تفاهم‌نامه پیشبرد پروژه‌های جهش تولید اظهار کرد: این تفاهم‌نامه فیمابین محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و محمدرضا پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی منعقده شده است.

وی افزود: هدف این تفاهم‌نامه اجرا، تکمیل و به بهره برداری رساندن ۴۱ پروژه جهش تولید در استان آذربایجان شرقی است.

بهبودی با اشاره به منابع مالی لازم برای اتمام پروژه‌های جهش تولید استان، توضیح داد: مبلغ ۱۱ میلیارد تومان از محل اعتبارات ردیف ۲۹ جدول پرداختی‌ها تبصره ۱۴ قانون بودجه سال ۱۳۹۹، حدود ۷۲ میلیارد تومان در قالب کمک‌های فنی و اعتباری به منظور تأمین یارانه سود تسهیلات و چهار میلیارد تومان از طریق اعتبارات بودجه استانی آذربایجان شرقی در قانون بودجه ۱۳۹۹، تأمین خواهد شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی افزود: همچنین ۲۵۴ میلیارد تومان تسهیلات سرمایه در گردش از محل منابع داخلی مؤسسه عامل، ۶۱۵ تسهیلات سرمایه ثابت از منابع داخلی مؤسسه عامل طرح‌ها و ۷۲ میلیارد تومان نیز در قالب کمک‌های فنی اعتباری به منظور تأمین یارانه سود تسهیلات قرار است پرداخت شود.

بهبودی سرمایه گذاری ریالی و ارزی بخش خصوصی را نیز در این ارتباط به ترتیب ۱۰ هزار و ۵۹ میلیارد تومان و ۱۹ میلیون و ۱۴۲ هزار دلار اعلام کرد.

وی از بانک‌ها و دستگاه‌ها درخواست کرد آخرین اقدامات انجام گرفته در خصوص پروژه‌های جهش تولید را در اسرع وقت ارسال نمایند و پیگیر عقد قرارداد با واحدهای معرفی شده تفاهم نامه جهش تولید باشند.

خبرگزاری مهر

آگهی

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا