شهرستان ها

ضرورت بسط گفتمان و معارف ناب انقلاب در طلیعه فجر

ساری- به تاکید فعالان فرهنگی و مذهبی مازندران، ترویج و بازنشر گفتمان انقلاب اسلامی نیازمند بهره گیری از ابزارهای نو و زبان هنر است تا این اندیشه‌های والا در جامعه بسط یابد.

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها: دهه فجر تجلی اندیشه‌های ناب اسلامی است و به اعتقاد صاحبنظران باید از فرصت این دهه برای بازگویی دستاوردها و معارف اصیل اسلامی بهره گرفت.

انقلاب شکوهمند اسلامی هر روز بالنده‌تر از قبل می‌شود و ارزیابی منصفانه و همه جانبه پیشرفت‌های خیره کننده در چهل و دومین بهار آزادی در معرفی این دستاوردها اثرگذار خواهد بود.

محمد حسین صفری دبیر جبهه فرهنگی و اجتماعی انقلاب مازندران در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه دهه فجر فرصتی برای بسط معارف انقلاب اسلامی است، افزود: نیاز به این داریم که فضای کرونا زده و بورس زاده جامعه را تغییر دهیم.

وی با بیان نباید فقط به نصب بنر تبریک و گرامیداشت بسنده کنیم، تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی را ضروری دانست و گفت: باید شعارها و مضامین عالی انقلاب و دستاوردهای مادی و معنوی را برپایه مفاهیم دینی تبیین کنیم.

وی با اظهار اینکه بیان دستاوردهای انقلاب در جامعه ذوق آفرین خواهد بود، اظهار داشت: باید سیاهی‌های حکومت ملعون پهلوی را به جامعه نشان دهیم و در این راستا می‌توان خاطرات بزرگترها را از رژیم منحوس و ظلم و ستم این رژیم ملعون بازگو کنیم.

باید سیاهی‌های حکومت ملعون پهلوی را به جامعه نشان دهیم و در این راستا می‌توان خاطرات بزرگترها را از رژیم منحوس و ظلم و ستم این رژیم ملعون بازگو کنیم

صفریان یادآور شد: هرچند انقلاب بعضاً درگیر برخی ناملایمت ها و یا حضور مدیران ناکارآمدی بوده است اما باید کارآمدی نظام و مدیران متعهد و انقلابی را بیان کنیم.

دبیر جبهه فرهنگی گروه فرهنگی و اجتماعی انقلاب نشر و ترویج کتاب‌های ارزشمند شامل دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب را از جمله تلاش‌ها برای بازگویی مسائل انقلاب برشمرد و گفت: با توجه به منع شدن برپایی راهپیمایی ۲۲ بهمن طبق تصمیم ستاد کرونا، لازم است ایستگاه‌ها و یا تجمع‌هایی در فضای باز داشته باشیم تا در کنار هم به فرمایشات مقام معظم رهبری گوش فرادهیم.

همچنین علیرضا مرادی مسئول هیئت رزمندگان مازندران نیز در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه برنامه‌های دهه فجر باید متناسب و نو باشد، گفت: فعالان مذهبی در دوران کرونا به رغم محدودیت‌ها نسبت به اجرای برنامه‌ها با رعایت پروتکل‌ها اقدام کردند و با توجه تعطیلی مجالس‌ها و غیره، سعی شد نسبت به انجام برنامه‌ها اقدام کنیم تا فضای معنویت را نشر و بسط دهیم.

وی ادامه داد: در ایام الله فجر باید سیاه نمایی دوران گذشته را برجسته و دستاورهای بزرگ و ماندگار انقلاب را به مردم بازگو کنیم.

جای خالی شهیدان در بهار آزادی

مرادی با تاکید بر اینکه شهدای انقلاب را باید به نسل‌های مختلف معرفی کنیم، تصریح کرد: برای بارور شدن انقلاب و نظام مقدس اسلامی، شهیدان زیادی تقدیم شده که در بهار آزادی باید یاد و خاطره آنان را گرامی داریم.

مسئول هیئت رزمندگان اسلام مازندران با عنوان اینکه فرهنگ ناب ارزش‌های اسلامی را نباید فراموش کنیم، افزود: هرچه داریم به برکت این ایام است و در این راستا برنامه‌های متفاوتی را در دستور کار قرار داریم.

محمد حسین طبرستانی مسئول هیئت یا فاطمه زهرا (س) بابل طراحی عملیات منجسم و هماهنگ را برای آئین‌های دهه فجر مهم خواند و گفت: باید فارغ از سلیقه دست به دست هم دهیم و برای نشر ارزش‌ها تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه باید اصل نظام را از دیگر مسائل تفکیک کنیم، گفت: اصل نظام را از برخی مسائل باید جدا کنیم و باید شرایط قبل از انقلاب را با دوران ۴۰ ساله مقایسه کنیم.

وی با اظهار باید از شب ولادت حضرت زهرا بهره گیری کنیم و اقدام به برپایی مجالس مذهبی داشته باشیم، گفت: باید شاعران در حوزه گفتمان انقلاب، مطالبات مردم را با زبان هنر بازگویی کنند.

طبرستانی با عنوان اینکه همه ما دل در گرو انقلاب داریم و برای معرفی دستاوردهای آن تلاش کنیم، گفت: در تصمیم سازی و تصمیم گیری ها باید جوانان را وارد میدان کنیم.

وی ایده پردازی برای معرفی دستاوردهای انقلاب در قالب‌های متنوع فرهنگی و هنری در دستور کار قرار گیرد، از تهیه ۱۲۰ برنامه متنوع برای گرامیداشت دهه فجر در شهرستان بابل خبر داد.

وی همچنین تصریح کرد: همچنین امامان جماعت می‌تواند در بین نمازهای جماعت به بازنشر دستاوردهای انقلاب اسلامی برای نمازگزاران بپردازند.

ذوق شاعران در فجر گُل می‌کند

میثم رنجبر مسئول کانون‌های فرهنگی و تبلیغی مازندران نیز با برپایی نمایشگاه‌هایی در فضای باز و حاشیه خیابان‌ها را از جمله اقدامات بیان کرد و با بیان اینکه شاعران در ایام کرونا از پای نشستند، افزود: باید از ظرفیت شعر و شاعری برای ترویج و نشر ارزش‌ها بهره گیری کنیم.

وی شعرخوانی به مناسبت دهه فجر توسط شاعران در فضای مجازی را از جمله برنامه‌های دهه انقلاب بیان کرد.

ضرورت انجام کارهای نو و ترکیبی در دهه فجر

حجت الاسلام ناصر شکریان مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با اظهار اینکه دهه فجر امسال متقارن با ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و یادبود سردار سلیمانی، شهید فخری زاده و عمار ولایت آیت الله مصباح یزدی است، افزود: باید در این دهه نسبت به اجرای برنامه‌های ترکیبی و نو اقدام کنیم.

وی با بیان اینکه حضرت فاطمه زهرا فدایی ولایت بود، گفت: سردار سلیمانی و آیت الله مصباح یزدی نیز رهرو ولایت بودند و دهه فجر مختص حضرت امام راحل است که ولایت فقیه به شمار می‌رود و باید کارهای نو و ترکیبی داشته باشیم.

وی برگزاری مجالس در مساجد و هیئات در شب‌های ۲۲ بهمن و شب ولادت حضرت زهرا (س) و شب پیروزی انقلاب را مهم و ضروری دانست و گفت: مجموعه‌های فرهنگی و مذهبی نسبت به برپایی کارها و برنامه‌های شاخص تلاش کنن.

برپایی نمایشگاه عکس مجازی از پیروزی انقلاب، پرده خوانی، شب شعر مجازی، بهره گیری از ظرفیت فضای مجازی و تولید آثار هنری و فرهنگی از جمله پیشنهادات گروه‌های فرهنگی و تبلیغی برای گرامیداشت دهه فجر است.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا