شهرستان ها

طرح های گردشگری مازندران برای ۱۴۰۰ نفر شغل ایجاد کرد

ساری- مدیرکل میراث فرهنگی مازندران با اشاره به افتتاح ۴۶ واحد گردشگری وزیرساختی در استان گفت: این طرح ها برای هزار و ۴۵۹ نفر شغل ایجاد کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، سیف اله فرزانه صبح یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: هم‌زمان با دهه فجر انقلاب اسلامی ایران، ۴۶ تأسیسات گردشگری اعم از اقامتی، پذیرایی و تفریحی و سرگرمی و همچنین زیرساختی با ایجاد اشتغال یک هزار و ۴۵۹ نفر در استان، افتتاح می‌شود.

وی گفت: این پروژه‌ها در شهرستان‌های رامسر، تنکابن، چالوس، نور، آمل، بابل، سوادکوه‌شمالی، ساری، نکا و بهشهر در ایام دهه فجر به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به ۶ هزار و ۱۷۸ میلیارد ریال حجم سرمایه‌گذاری در این پروژه‌ها، افزود: یک مرکز سرگرمی، تفریحی و گردشگری، هتل، هتل‌آپارتمان، باغ‌موزه بن سای و خانه صنایع‌دستی، دو سفره‌خانه سنتی، پنج واحد پذیرایی و ۳۱ اقامتگاه بوم گردی به تأسیسات گردشگری اضافه می‌شود.

فرزانه یادآور شد: با افتتاح این مجموعه‌ها ۱۵۵ اتاق و ۵۰۸ تخت به ظرفیت اقامتی استان افزوده‌شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران، همچنین از بهره‌برداری زیرساخت منطقه نمونه گردشگری سرخ او خلیل شهر بهشهر و فاز اول زیرساخت منطقه نمونه گردشگری سورت ساری، بااعتبار بیش از ۶۶ میلیارد ریال خبر داد.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا