شهرستان ها

موارد ابتلا به کرونا در هرمزگان ۲۶ درصد کاهش یافت

بندرعباس – رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان گفت: محدودیت‌های کرونایی موجب کاهش ۲۶ درصدی موارد ابتلا به کرونا نسبت به هفته قبل در هرمزگان شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین فرشیدی با بیان اینکه خوشبختانه روز گذشته فوتی بر اثر کرونا در استان نداشتیم، افزود: شمار جان باختگان در استان همان ۹۳۷ نفر باقی ماند.

وی با بیان اینکه محدودیت‌های کرونایی موجب کاهش ۲۶ درصدی موارد ابتلا به کرونا نسبت به هفته قبل شده و کاهش ۴۵ درصدی نسبت به دو هفته قبل از آن شده است، اظهار کرد: اکنون ۲۴۱ نفر با تشخیص کووید ۱۹ در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این شمار ۳۳ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه (آی. سی. یو) بستری هستند و حال ۱۳ نفر از آن‌ها وخیم است.

فرشیدی با اشاره به اینکه در سه روز اخیر رعایت نکات بهداشتی بویژه استفاده از ماسک ۵ درصد کاهش یافته است از مردم خواست از ماسک استفاده کنند و از شرکت در تجمعات جدا خودداری کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان طرح شهید سلیمانی را در کنترل کرونا در استان موثر دانست و عنوان کرد: در این طرح، دو هزار و ۵۶۹ تیم حمایتی از دو هزار و ۲۳۲ بیماران در قرنطینه خانگی مراقبت و حمایت می‌کنند.

خبرگزاری مهر

آگهی

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا