شهرستان ها

نمایشگاه «تا قله افتخار» در کاشان گشایش یافت

کاشان – همزمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، نمایشگاه «تا قله افتخار» با محوریت صعود ۴۰ ساله انقلاب اسلامی در کاشان گشایش یافت.

به گزارش خبرنگار مهر، نمایشگاه تا قله افتخار به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس شامگاه شنبه در جوار گلزار شهدای دارالسلام کاشان گشایش یافت.

در آئین افتتاحیه نمایشگاه تا قله افتخار، سرهنگ پاسدار کریم اکبری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کاشان اظهار داشت: این نمایشگاه در راستای فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر برپایی اردوی راهیان پیشرفت و امید و در جهت آشنایی دانش آموزان و عموم مردم با دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی برپا شده است.

وی با اشاره به اینکه پیش بینی می‌شود طی ۱۰ روز برپایی این نمایشگاه بیش از چهار هزار دانش آموز از آن دیدن کنند، گفت: از ساعت هشت تا ۱۰ صبح بازدید از این نمایشگاه برای دانش آموزان و از ساعت ۱۷ تا ۲۲ نیز برای عموم مردم دایر است.

سرهنگ پاسدار اکبری با اشاره به اینکه این نمایشگاه شامل هفت غرفه است، گفت: در غرفه اول این نمایشگاه تمدن اسلامی و غرب مقایسه شده و در غرفه دوم که با عنوان ایران قوی است بخشی از دستاوردهای نظامی ایران به خصوص در بخش پهپاد، سامانه موشکی، توپخانه ای و جدیدترین دستاوردهای نظام در این حوزه به نمایش گذاشته می‌شود.

وی با بیان اینکه غرفه سوم این نمایشگاه مربوط به دستاوردهای هسته‌ای و چرخه تولید و غنی سازی انرژی هسته‌ای و تبیین کاربردهای انرژی هسته‌ای در حوزه‌های مختلف کشاورزی، دارویی است، افزود: غرفه چهارم این نمایشگاه شامل دو بخش است که بخش اول آن تونل زمان نام دارد و بخشی از حقایق دوران پهلوی را با استفاده از خاطرات حسین فردوست به صورت زنده با اجرای نمایش برای بازدیدکننده بازگو می‌کند و بخش دوم آن مربوط به سفر به اروپا و آمریکا است که چهره واقعی غرب را به بازدیدکننده نشان می‌دهد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کاشان با اشاره به اینکه غرفه پنجم این نمایشگاه به بهانه مرگ مهسا امینی مربوط به جنگ شناختی و ترکیبی دشمن در سال گذشته و تبیین روایاتی مختلف آن به همراه تبیین زوایای مختلف امپراطوری دروغ رسانه‌های غربی در استانداردهای دوگانه برخورد با زن است، خاطرنشان کرد: غرفه ششم این نمایشگاه با عنوان قهرمان خودت باشد درباره هفت توصیه رهبر معظم انقلاب به جوانان در بیانیه گام دوم انقلاب است.

وی اضافه کرد: غرفه هفتم این نمایشگاه نیز با عنوان قهرمان من درباره حضور در گلزار شهدا و گلزارگردی و معرفی شهدای کاشان است.

به گزارش مهر، همزمان با آئین افتتاح نمایشگاه تا قله افتخار، امشب قرار است مراسم تکریم موکب داران کاشان در راهپیمایی جهانی اربعین و همچنین موکب داران جشن غدیر امسال برگزار شود.

دکمه بازگشت به بالا