شهرستان ها

هشدار در خصوص افزایش آمار موارد بستری مبتلا به کرونا در بافت

کرمان- رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان در خصوص افزایش موارد بستری مبتلا به کووید ۱۹ در شهرستان بافت هشدار داد.

به گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا رشیدی نژاد ظهر شنبه در جلسه استانی ستاد مدیریت و کرونا بیان داشت: در راستای فعالیت تیم‌های حمایتی، مراقبتی و نظارتی در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی نیاز به حمایت‌های بین بخشی است تا با کمک فرمانداران بتوانیم کار را خوب پیش ببریم.

وی با بیان اینکه در طرح شهید سلیمانی استان کرمان تا به حال ۹۵۴ تست کرونا درب منازل گرفته شده است، افزود: بیماران در معرض خطر مراقبت شده ۱۱۹ هزار و ۷۱۷ نفر، خانوارهای آسیب پذیر حمایت شده ۲ هزار و ۹۹۶ مورد، و بازدیدهای انجام شده ۲۲ هزار و ۸۲۱ نفر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: این فعالیت‌ها و افزایش تست‌ها در راستای کمک به قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا است ضمن اینکه در روزهای آینده شاهد افزایش عملکرد این طرح خواهیم بود.

رشیدی‌نژاد تصریح کرد: از تمامی افرادی که در تغییر وضعیت شهرستان‌ها تلاش کرده‌اند تشکر می‌کنم و می‌خواهم که این همکاری با طرح شهید سلیمانی ادامه داشته باشد زیرا نیاز به همکاری و مراقبت در این خصوص داریم.

وی گفت: طبق آمار در شهرستان بافت آمار ابتلاء در حال افزایش است به این صورت که تعداد بستری‌ها به ازای ۱۰۰ هزار نفر محاسبه می‌شود که نباید اجازه دهیم به این وضعیت برسیم بنابراین به همکاری همه نیاز است.

خبرگزاری مهر

آگهی

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا