شهرستان ها

واقعی بودن بودجه شهرداری اصفهان مورد تاکید است

اصفهان – رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: واقعی بودن بودجه تدوین شده برای شهرداری اصفهان همواره مورد تاکید است.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا نصر اصفهانی صبح یکشنبه در یکصد و پنجاه و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان ضمن تبریک فرارسیدن ولادت حضرت زهرا (س)، ولادت رهبر کبیر انقلاب و دهه فجر و گرامی داشت روزهای خوب بهمن ۵۷ با بیان اینکه نقش بانوان در پیروزی انقلاب برجسته بوده است، اظهار داشت: با مرور روزهای خوب انقلاب حضور بانوان را د صحنه‌های انقلاب ه یاد می‌آوریم که اگر این قشر نبودند مشکلات زیادی برای پیشبرد اهداف انقلاب به وجود می‌آمد.

وی با بیان اینکه در اوایل انقلاب همه اقشار با یک هدف مشترک به میدان آمدند، ابراز داشت: شعار آن روزها استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی بود و تا امروز همچنان این شعار به عنوان اصل در این نظام همه به آن پایبند هستیم.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه امروز باید به گذشته نگاهی بیندازیم و ببینیم تا چه اندازه این چهار رکن اجرایی شده است، ادامه داد: این ارکان همواره باید مورد توجه باشد چرا که اصل نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بر این شعار استوار است.

بیش از هر زمان دیگری نیازمند همدلی هستیم

وی با بیان اینکه امروز بیش از هر زمان دیگر نیازمند وحدت و همدلی برای ایجاد فضای زیست با کیفیت برای همه شهروندان هستیم، اضافه کرد: همه مسئولان باید به این امر توجه ویژه داشته باشند تا به تحقق کامل برسد.

نصر اصفهانی با اشاره به برگزاری جشنواره صنایع دستی در تهران که حاصل کار مشترک شهرداری اصفهان و وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بود، ابراز داشت: این اتفاق بسیار خوب بود و بار دیگر داشته‌های اصفهان به رخ همگان کشیده شد.

وی با بیان اینکه ۷۰۰ صنعت دستی در جهان وجود دارد که ۱۹۰ نوع آن در استان اصفهان تولید می‌شود، ادامه داد: این سرمایه ارزشمندی است که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد و باید اساتید این عرصه را گرامی بداریم و هنر آنان را نسل به نسل آموزش دهیم.

صنایع دستی می‌تواند در آینده پشتوانه اقتصادی برای استان اصفهان باشد

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه صنایع دستی می‌تواند در آینده پشتوانه اقتصادی برای استان اصفهان باشد، افزود: قطعاً مدیریت شهری و فعالان عرصه صنایع دستی باید برنامه‌های بلند مدت در این زمینه تدوین و اجرایی کنند.

نصراصفهانی افتتاح مرکز تخصصی زنان و رونمایی از کتاب الکترونیکی کلاس شهر را از دیگر اقدامات ارزنده انجام شده در هفته گذشته اشاره کرد و گفت: ین کتاب می‌تواند برای دانش آموزان منبع آموزشی خوبی باشد.

وی با بیان اینکه امروز لایحه بودجه شهرداری اصفهان در قالب بودجه شهرداری مرکزی، مناطق شهرداری و بودجه سازمان‌های وابسته به شهرداری را دریافت می‌کنیم، افزود: این بودجه حاصل مدت‌ها تلاش و برنامه‌ریزی شبانه روزی برای یک سال آینده شهر اصفهان است.

واقعی بودن بودجه مورد تاکید بوده است

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه واقعی بودن بودجه مورد تاکید بوده است، ابراز داشت: نسبت بودجه‌های جاری به عمرانی تعریف شده است و باید مطابق آنچه تعریف شده نیز اجرایی شود.

وی با بیان اینکه فضای جلب مشارکت بخش خصوصی در بودجه همواره مورد توجه مدیران شهرداری بوده است، افزود: برای این امر پس از تصویب بود در صحن علنی شورای شهر باید این بودجه به صورت شفاف برای شهروندان منتشر شود تا همه شهروندان بدانند قرار است طی یک سال آینده چه اتفاقاتی را پیش رو داشته باشند.

نصر اصفهانی صرفه‌جویی در هزینه‌ها را از اولویت‌های بودجه ۱۴۰۰ اعلام کرد و گفت: این امر در سه سال اخیر همواره مورد تاکید بوده است.

وی توجه به امور رفاهی کارکنان و کارگران شهرداری را نیز از دیگر ملزومات بودجه ۱۴۰۰ عنوان کرد و گفت: این امر می‌تواند به ارائه خدمت مناسب به شهروندان تأثیرگذار باشد.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا