شهرستان ها

کشف محموله قاچاق ۷ میلیاردی در سیاهکل

سیاهکل- فرمانده انتظامی گیلان از کشف ۷ میلیارد ریال پارچه قاچاق در بازرسی از یک دستگاه کامیون در شهرستان سیاهکل خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار عزیزاله ملکی امروز شنبه در گفتگو با رسانه‌ها قاچاق را به عنوان یک آفت خطرناک سد راه پویایی اقتصاد و سلامت تجارت کشور عنوان و اظهار کرد: مجموعه انتظامی با فعالیت غیرقانونی قاچاقچیان و کسانی که با وارد کردن کالاهای بی‌کیفیت و قاچاق، امنیت اقتصادی جامعه را به خطر می‌اندازند، برخورد قانونی می‌کند.

وی با بیان اینکه مأموران انتظامی حین گشت‌زنی در مسیر جاده سیاهکل به سنگر به یک دستگاه کامیون در حال تردد مشکوک شده و برای بررسی آن را متوقف کردند، افزود: در بازرسی از این خودرو، ۵۵ طاقه پارچه خارجی قاچاق کشف شد.

فرمانده انتظامی استان گیلان از معرفی متهم ۳۰ ساله این پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی خبر داد و بیان داشت: کارشناسان ارزش تقریبی محموله قاچاق را ۷ میلیارد ریال برآورد کردند.

این مقام ارشد انتظامی در پایان با اعلام اینکه پدیده شوم قاچاق کالا و ارز، یکی از مصادیق بارز فساد اقتصادی در کشور است و مبارزه با این معضل مهم باید مورد توجه ویژه قرار گیرد، تصریح کرد: امروز تنگ شدن عرصه برای فعالیت قاچاقچیان به واسطه تلاش‌های شبانه‌روزی پلیس است.

دکمه بازگشت به بالا