جامعه

امدادرسانی به بیش از ۳۰ هزار نفر از ابتدای آذر تاکنون

رئیس سازمان امداد و نجات گفت: از ابتدای آذر ماه تاکنون ۴۹۵ تیم امدادرسانی به بیش از سی هزار نفر از هموطنان متاثر از حوادث جوی امدادرسانی کرده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی ولی‌پور با اشاره به عملیات امدادرسانی از اول تا ۲۱ آذرماه گفت: در این مدت، ۲۸ استان کشور (همه استان ها به جز خراسان رضوی، خراسان شمالی و البرز) متاثر از حوادث جوی بوده است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر عنوان کرد: در آذر ماه با توجه به هشدارهای سازمان هواشناسی در خصوص تشدید فعالیت سامانه بارشی و کاهش محسوس دما، سازمان امداد و نجات در استان های مربوطه وضعیت آماده باش اعلام کرد، که منجر به امدادرسانی ۴۹۵ تیم امدادرسانی به بیش از سی هزار نفر از هموطنانمان شد.

وی ادامه داد: در این مدت به هم‌وطنان در ۲۸۹ شهر و روستا و مناطق عشایرنشین و ۵۳ محور کوهستانی امدادرسانی شده و سی هزار و ۷۲۴ نفر از خدمات امدادی بهره‌مند شدند و ۹ نفر از عزیزان را در این حوادث از دست دادیم.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، درباره نجات و اسکان اضطراری هموطنان متاثر از حوادث جوی، تاکید کرد: در این مدت با تلاش ۴۹۵ تیم عملیاتی متشکل از ۲۰۶۲ امدادگر و نجاتگر هلال احمر، ۱۷۲۳ نفر به صورت اضطراری اسکان داده شده و ۳۰۸ واحد مسکونی نیز از آب تخلیه شد.

ولی پور از رهاسازی خودرو ها از گل و لای و برف سخن گفت و ادامه داد: در مجموع ۳۹۳ خودرو از گل و لای و برف رها سازی شد و همچنین ۳۳ نفر به مناطق امن منتقل شدند.

ولی‌پور در پایان گفت: در آذر ماه سال جاری، ۳۷۲ دستگاه چادر، ۸۵۵۸ تخته پتو، ۳۹۹۱ تخته موکت، شانزده هزار و ۵۵۱ کیلوگرم نایلون، ۶۱۰۴ کیلوگرم قند و شکر، ۲۵۹۸ بسته غذایی و پانزده هزار و ۲۰۳ بطری آب معدنی بین آسیب دیدگان از حوادث جوی، توزیع شده و عملیات امدادرسانی در ۴ استان بوشهر، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و فارس ادامه دارد.

خبرگزاری مهر

آگهی

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا