جامعه

انعقاد قرار داد جدید بیمه تکمیلی فرهنگیان تا دو هفته دیگر

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش با اشاره به انعقاد قرارداد جدید بیمه تکمیلی فرهنگیان تا دو هفته دیگر گفت: استعلام قیمت از شرکت های بیمه تکمیلی با دو هدف مشخص آغاز شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی الهیار ترکمن درباره پرداخت هزینه های درمان کرونای فرهنگیان افزود: تاکنون در هیچ کدام از شرکت هایی که بیمه تکمیلی ارایه می کنند، سرفصل جداگانه ای تحت عنوان کرونا وجود ندارد، برخی شرکت ها پیشنهادهای ویژه ای داده اند اما در چارچوب بیمه های تکمیلی نیست.

وی ادامه داد: اما از آنجا که کرونا جزو بیماری ها محسوب می شود، اگر شخصی بستری شود هزینه هایش از بیمه تکمیلی موجود قابل تامین است. امسال هزینه درمان تعدادی از فرهنگیان که کارشان به بستری کشیده شده بود را پرداخت و به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها ابلاغ کردیم که حتماً باید کرونایی ها را در اولویت ویژه خودشان قرار دهند.

معاون وزیر آموزش و پرورش همچنین در مورد جزییات قرارداد جدید بیمه تکمیلی فرهنگیان اظهار داشت: قرارداد فعلی پایان آذرماه به اتمام می رسد. استعلام قیمت از شرکت ها را شروع کردیم و دو هدف مشخص داشتیم. نخست آنکه فعالیت های ما محدود نشود و بتوانیم همان ۱۳ فعالیت بلکه بیشتر از آن را ارائه کنیم و دوم آنکه شوک قیمتی برای فرهنگیان نداشته باشیم.

الهیار ترکمن افزود: با توجه به موارد مشخص شده، استعلام قیمت ها انجام و در راستای صرفه و صلاح فرهنگیان اقدام می کنیم.

وی درباره تغییر از روش صندوقی به بیمه گری نیز گفت: قطعاً تغییر از روش صندوقی به بیمه گری یک شوک قیمتی را ایجاد می کند، ما در حال بررسی هستیم که ببینیم این میزان چقدر است و تا چه اندازه با توان مالی فرهنگیان همخوان است یا چقدر متقاضی وجود دارد. همه این موارد را بررسی و در قرارداد جدید لحاظ می کنیم.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: تا دو هفته دیگر وارد قرارداد جدید می شویم.

خبرگزاری مهر

آگهی

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا