جامعه

ایده های خلاقانه در طرح های خط کشی ویژه گذرگاه عابر پیاده


شهردار منطقه ۱۳ تهران با اشاره به اجرای طرح های خلاقانه در خط کشی عابر پیاده های پایتخت گفت: این اقدام در راستای رویکرد تهران « شهر انسان محور و دوستدار کودک» اجرا شده است.


به گزارش گروه شهری خبرگزاری فارس، مجتبی شکری، شهردار منطقه ۱۳ تهران درباره اجرای طرح های خلاقانه و نو خط کشی عابر پیاده  اظهارداشت: این موضوع زمینه ای برای ترویج آگاهی و آموزش کودکان، حرکت در مسیر شهر دوستدار کودک و ارتقا زیبایی بصری است و  این طرح در بیش از ۳۰ محل در محدوده منطقه ۱۳ اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه تحقق شعار «تهران شهری برای همه» و رویکرد « شهر انسان محور و دوستدار کودک» هدف اصلی اجرای این ایده بوده است، اضافه کرد: این نوع جدید از خط کشی در مقابل خط کشی های تک رنگ میتواند جذابیت و تاثیرات بسیار زیادی از نظر ایمنی ترافیک و کاهش تصادفات از نگاه شهروندان داشته باشد.

شهردار منطقه ۱۳ تهران بیان کرد: این خط کشی ها در گام اول در مقابل مدارس محدوده منطقه ۱۳ اجرا می شود که کودکان درک کنند در شهری زندگی میکنند که نیازها و خواسته های آنها دغدغه متولیان و مدیران شهری است و قطعا این خواسته کودکان شناسایی می شود و در جهت برآورده کردن نیازشان اقدامات لازم از سوی نهاد مدیریت شهری انجام می پذیرد.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا