جامعه

باید برای تحقق اهداف انقلاب بهتر از زمان کنونی عمل کنیم

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: امروز پس از ۴۲ سال بخش قابل توجهی از افکار عمومی احساس می کنند که دین و دنیای جامعه آباد نشده است و ما باید بهتر از این به سمت اهداف انقلاب پیش برویم.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن هاشمی در جلسه علنی صبح امروز شورای شهر در سخنان ابتدایی خود، ضمن گرامی داشت فرارسیدن چهل و دومین بهار آزادی گفت: بازگشت امام خمینی به وطن پس از ۱۴ سال تبعید یکی از بزرگترین و به یادماندنی ترین روزهای تاریخ ایران است که شادی، همبستگی و همدلی در میان مردم به اوج رسیده بود. یک دلی و انسجامی که مردم در استقبال تاریخی ۱۲ بهمن آفریدند، خود به معنای پیروزی بود و اگرچه ۲۲ بهمن سالروز رسمی پیروزی انقلاب اسلامی است اما نقطه عطف و اوج انقلاب که پیروزی را آفرید، بازگشت امام به ایران بود.

وی افزود: پیام انقلاب اسلامی که از زبان امام در نوفل شاتو و تهران به جهان رسید، انقلابی مبتنی بر عقلانیت، مردم سالاری و قانون گرایی بود و تفاوت بنیادینی با گرایشهای افراطی در جهان اسلام و کشورهای جهان سوم داشت.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: نخستین سرود انقلاب با تعیین هدف نظام جمهوری اسلامی، یعنی آباد کردن دین و دنیای مردم آغاز می‌شد اما امروز پس از ۴۲ سال، بخش قابل توجهی از افکار عمومی احساس می‌کنند که دین و دنیای جامعه آباد نشده است و ما باید بهتر از این به سمت اهداف انقلاب پیش برویم.

وی عنوان کرد: مناسب است در این روز یادی کنیم از سخنرانی تاریخی آیت الله هاشمی رفسنجانی، در آخرین دهه فجر عمرشان که در آستانه انتخابات در سال ۱۳۹۴ نیز بود. نصیحت دلسوزانه و برخاسته از آینده‌نگری و آزادگی ایشان نسبت به صیانت از آزادی انتخاب مردم و جلوگیری از مسدود شدن فضای سیاسی کشور، بیش از هر زمان دیگری امروز مورد نیاز جامعه ماست چرا که مشکلات اقتصادی و فشارهای معیشتی و حوادث تلخ سال‌های اخیر، تأثیر محسوسی بر کاهش رغبت مردم به مشارکت در انتخابات آینده گذاشته است و اگر فضای تکثر و تنوع دیدگاه‌ها و رویکردها در انتخابات وجود نداشته باشد، سردترین انتخابات در تاریخ انقلاب همزمان با پرشورترین انتخابات تاریخ آمریکا، شکل می‌گیرد و قدرت ملی ایران را در رویارویی با حریف تضعیف می‌کند.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا