جامعه

واکنش سازمان غذا و دارو به اظهارنظرها درباره واکسن روسی/ اظهارنظر سلیقه‌ای وجهه علمی ندارد


سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: برخی افراد شأنی برای ارزیابی واکسن‌های دیگر ندارند چنان‌که ورودی در این موضوع هم نداشته‌اند، متاسفانه این گونه رفتار و مواجهه، حرفه ای نیست.


کیانوش جهانپور سخنگوی سازمان غذا و دارو در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، در واکنش به برخی اظهارنظرها درخصوص واکسن کرونای روسی اظهار داشت: برخی افراد شأنی برای ارزیابی واکسن‌های دیگر ندارند چنان‌که ورودی در این موضوع هم نداشته‌اند، متاسفانه این گونه ررفتار و مواجهه، حرفه ای نیست.

وی با بیان اینکه مرجع تایید واکسن از جمله واکسن داخلی، سازمان غذا و دارو است تصریح کرد: اگر مطالعه‌ای در این زمینه دارند مثل کارآزمایی بالینی واکسن ایرانی که انجام می‌دهند، می‌توانند به سازمان غذا و دارو جهت بررسی ارائه دهند. در غیر این صورت، اظهارنظر سلیقه‌ای، وجهه علمی و فنی نخواهد داشت.

جهانپور در پایان تاکید کرد: انتظار می رود رفتار همه ما در مواجهه با این موارد بر اساس قواعد حرفه ای باشد و امیدواریم به گونه ای حرکت نکنیم که حتی شائبه تعارض علایق و منافع در رفتار و اظهارنظرهای برود و خدای ناکرده در مقابل از دست رفتن جان صدها بلکه هزاران نفری که ممکن است با یک اظهار نظر ما رفتار متفاوتی در پیش گیرند، نباشیم.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا