جامعه

کلاهبرداری ۵۰ میلیارد تومانی با ترفند سرمایه گذاری در «ارز دیجیتال»


رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری متهمی خبر داد که به بهانه سرمایه گذاری و سودآوری در ارز دیجیتال ، ۵۰ میلیارد تومان از شهروندان کلاهبرداری کرده بود.


به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس،  رئیس‌ پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری کلاهبرداری با ۱۱ شاکی خبر داد و گفت: متهم به بهانه سرمایه گذاری در ارز دیجیتال ۵۰۰ میلیارد ریال از مالباختگان کلاهبرداری کرده بود.  

سرهنگ جلیل موقوفه ای در تشریح خبر فوق اظهار داشت: ۴ نفر از شهروندان با مراجعه به کلانتری ۱۷۲ عبدالعظیم در اظهارات مشابهی عنوان کردند که با جوانی ۲۲ ساله در محل کارمان آشنا شدیم که مدعی مهارت کافی در سرمایه گذاری در ارز دیجیتال و سودآوری خوبی در این زمین بود که  پس از مدتی تبادل نظر، مبالغ فراوانی به حساب شخصی اش واریز کرده تا در ارز دیجیتال سرمایه گذاری کند.

وی عنوان کرد: مالباختگان توضیح دادند که بیش از مدت ۶ ماه است از سرمایه گذاری سپری شده اما به دفعات مختلف به متهم مراجعه و خواستار پرداخت سود و یا استرداد سرمایه شده اند که تا کنون به بهانه های واهی طفره رفته و اخیر متوجه شده ایم در دام کلاهبرداری وی قرار گرفته و متهم متواری شده است.

رئیس پلیس پیشگیری تهران گفت: بررسی موضوع در اختیار تیمی از ماموران کلانتری ۱۷۲ عبدالعظیم قرار گرفت و ماموران برای شناسایی هویت متهم و مخفیگاه وی وارد عمل شدند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه مخفیگاه متهم در همان محدوده کلانتری عبدالعظیم شناسایی شد، ادامه داد: با هماهنگی قضائی متهم در مخفیگاهش دستگیر و به کلانتری برای تحقیقات تکمیلی انتقال یافت.

سرهنگ موقوقه ای با بیان اینکه متهم در کلانتری به جرم ارتکابی مبنی بر کلاهبرداری اعتراف کرد، افزود: متهم در تحقیقات پلیسی معترف شد با ساخت صفحه جعلی ارز دیجیتال و نشان دادن سودآوری مبلغ سرمایه گذاری شده مالباختگان را به سرمایه گذاری در ارز دیجیتال تشویق و پس از گذشت مدتی متواری شده است.

این مقام پلیسی توضیح داد: تا کنون ۱۱ تن از مالباختگان شناسایی و کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده را ۵۰۰ میلیارد ریال محاسبه کرده اند.

وی افزود: متهم به همراه پرونده تشکیل شده برای تحقیقات تکمیلی در اختیار پلیس امنیت اقتصادی تهران قرار گرفت.

انتهای پیام/


خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا