ورزش

برنامه‌های فدراسیون ورزش‌های همگانی به مناسبت دهه فجر اعلام شد

سرپرست کمیته فرهنگی و مسئولیت اجتماعی فدراسیون ورزش‌های همگانی برنامه‌های این فدراسیون به مناسبت چهل و دومین بهار انقلاب اسلامی را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از فدراسیون ورزش‌های همگانی، علی تاج بخش تجدید عهد با امام خمینی (ره) را مطلع فجر چهل و دوم خواند و در تشریح این برنامه‌ها گفت: بیانات روح بخش امام خمینی (ره) روح جهان بی روح بود، آن پیرفرزانه نه تنها انقلاب اسلامی را به ثمر رساند بلکه آئین آزادگی را به تمامی ملل دربند آموخت.

تاج بخش مشارکت هیئت‌های استانی در تدوین برنامه‌های دهه فجر شکوهمند انقلاب اسلامی را مثال زدنی خواند و یادآور شد: پیش از اعلام جدول برنامه‌های دهه فجر انقلاب از تمامی هیئت‌های استانی و صاحب نظران فرهنگی استانی نظرسنجی شد و در نهایت به ۱۴ برنامه برگزیده نهایی رسیدیم.

سرپرست کمیته فرهنگی و مسئولیت اجتماعی فدراسیون ورزش‌های همگانی در ادامه برنامه‌های این فدراسیون به مناسبت دهه فجر را به شرح زیر اعلام کرد:

۱- حضور در گلزار مطهر شهدا و تجدید بیعت با آرمانهای امام راحل و شهدای انقلاب اسلامی، مدافعان حرم و مدافعان سلامت و بویژه شهدای انقلاب اسلامی

۲- پویش عکس با پرچم ایران در حین انجام فعالیت‌های ورزشی

۳- خوانش خاطرات انقلاب. در این برنامه خاطرات مقام معظم رهبری (دامت برکاته) در مورد انقلاب و دهه فجر در اختیار جامعه ورزش همگانی قرار گرفته و افراد این خاطرات را در بستر فعالیت‌های ورزشی خوانش کرده و فیلم آن را ارسال می‌کنند.

۴- بزرگداشت نام دهه فجر انقلاب اسلامی در جریان برگزاری مسابقات و رویدادهای ورزشی با مراعات پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی از سوی ستادهای ملی و استانی کرونا

۵- دعوت از مبارزان انقلابی و زندانیان سیاسی قبل از انقلاب در اماکن ورزشی جهت بیان خاطرات

۶- برگزاری مسابقات فرهنگی مجازی مانند مسابقه کتابخوانی، مسابقه وصیت نامه خوانی، برگزاری مسابقه نقاشی کودکان و … با تاکید بر انقلاب اسلامی

۷- تجلیل از بانوان مدرس، مربی و ورزشکار مروج عفاف و حجاب در سالروز ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها

۸- برگزاری برنامه ملی لیگ تندرستی ایرانیان به صورت مجازی

۹- برگزاری طرح ملی نشاط (لیگ بازی‌های الکترونیک) به صورت مجازی

۱۰- طرح ملی بازی و نشاط کودکانه / ویژه کودکان ٤ تا ٨ سال

۱۱- رونمایی از سامانه ثبت نام ایران فعال

۱۲- رونمایی از پروتکل سواد بدنی – که یک پروتکل عمومی با محوریت ایجاد سواد حرکتی در کودکان است.

۱۳- رونمایی از طرح جامع بیمه مربیان

خبرگزاری مهر

آگهی

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا