ورزش

رجبی: پیکان یک تیم دِنج بود ولی حالا درگیر حواشی شده است/ این تیم برنامه‌ای به جز اوت دستی ندارد

مربی تیم فوتبال فولاد خوزستان به انتقاد از روش بازی حریف امروز فولادی‌ها پرداخت و گفت که آنها در جریان بازی برنامه‌ای جز اوت دستی ندارند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حمیدرضا رجبی در نشست خبری بعد از دیدار فولاد مقابل پیکان که با تساوی بدون گل همراه شد، اظهار داشت: امروز یک بازی سراسر حمله را به نمایش گذاشتیم. تیم پیکان با چند لایه دفاعی صرفاً دفاع می‌کرد و به دنبال بازی مستقیم بود و این کار ما را سخت می‌کرد. در اهواز همه تیم‌ها برای نباختن می‌آیند، با سیستم ۱-۴-۵  بازی و ۹ نفره روی خط دفاع می‌کنند. با این وجود شانس گل داشتیم، ولی موقعیت‌های ما تبدیل به گل نشدند.

وی درباره حواشی پیش آمده پیش از بازی با تغییر خط‌کشی زمین عنوان کرد: در این باره خیلی صحبت شده است. ما می‌خواستیم شرایط زمین را برای مسابقات آسیایی آماده کنیم. در آسیا زمین‌ها استاندارد هستند و ما می‌خواستیم در لیگ در زمینی با عرض بیشتر بازی کنیم تا برای آسیا به هماهنگی برسیم و در صورت میزبانی در این زمین شرایط مهیا باشد. پیکان‌ها این موضوع را خیلی شلوغ کردند. آنها برنامه‌ای به جز اوت دستی ندارند و ۹۰ درصد تاکتیک آنها روی اوت دستی است. وقتی اعتراض کردند و ناظر بازی درخواست کرد زمین کوچک شود، ما استقبال کردیم و فوراً زمین را کوچک کردیم. اصلاً مشکلی از این بابت وجود نداشت.

مربی فولاد درباره تساوی به دست آمده در این بازی یادآور شد: صد درصد از خودمان ناراضی بودیم. این بازی ما را به صدر جدول نزدیک‌تر می‌کرد، ولی امتیاز از دست دادیم. در ۱۶ بازی قبلی که در ورزشگاه اختصاصی ما برگزار برگزار شده هیچ تیمی موفق به کسب برد نشده و این نشان می‌دهد همه تیم‌ها در اهواز برای تک امتیاز می‌آیند. ما باید این ضعف را برطرف و بیشتر موقعیت ایجاد کنیم. درست است که در بازی تیم‌ها را تحت فشار قرار می‌دهیم، ولی باید از موقعیت‌ها‌ی‌مان بیشتر استفاده کنیم.

رجبی درباره داوری این بازی گفت: داور قضاوت نسبتاً‌ خوبی انجام داد. البته وقت‌های تلف شده مقداری کم گرفته شد. با کوچکترین برخورد بازیکنان حریف خود را به زمین می‌انداختند، ولی داور در نیمه اول فقط یک دقیقه وقت اضافه گرفت. درست است که داوران جوان هستند و برای گرفتن وقت‌های اضافه استرس دارند، ولی این حربه‌ای شده است برای برخی‌ها که مقابل تیم‌های قوی وقت‌کشی کنند. در کل از داوری راضی بودیم و شرایط خوب بود.

وی در پاسخ به این سؤال که چرا پیش از آغاز بازی مربیان فولاد به سمت نیمکت تیم میهمان نرفتند، اشاره کرد: این سؤال را باید از تیم‌های دیگر هم داشته باشید، چون در هفته‌های گذشته هم خیلی از تیم‌ها این کار را نکردند. صحبت‌ها و حواشی که از سمت نیمکت حریف وجود دارد،‌ باعث شد ما هم ترجیح بدهیم این کار را نکنیم. شما ببینید چند تیم به سمت نیمکت آنها (پیکان) نرفتند. می‌دانید که در فوتبال ما همه چیز فوتبال نیست و بحث‌های دیگری هم وجود دارد.

مربی فولاد در خاتمه یادآور شد: پیکان یک تیم دِنج و با امکاناتی است که یک مربی می‌تواند خیلی راحت کارش را در این باشگاه پیش ببرد. این تیم در سال‌های گذشته اصلاً‌ حواشی نداشته، ولی امسال اکثراً درگیر حواشی است. این موضوع باید توسط کمیته داوران بررسی شود. آنها امروز هم موقعیتی نداشتند و باید بابت یک امتیازی که گرفتند، جشن بگیرند.

ادامه دارد..

خبرگزاری تسنیم

آگهی

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا