ورزش

بازدید صالحی‌امیری از فدراسیون بسکتبال/ طباطبایی: خود را با کرونا تطبیق دادیم/ صالحی‌امیری: آرامش در بسکتبال برقرار است

ظهر امروز رئیس کمیته ملی المپیک به همراه تعدای از اعضای هیئت اجرایی بازدیدی از فدراسیون بسکتبال داشتند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، سیدرضا صالحی‌امیری، رئیس کمیته ملی المپیک در ادامه بازدید از فدراسیون‌های ورزشی، ظهر امروز در فدراسیون بسکتبال حاضر شد. در این دیدار صالحی‌امیری را کیکاووس سعیدی، نصرالله سجادی، حمید سوریان، علیرضا رحیمی، پیمان فخری، عبدی افتخاری و مجید شایسته همراهی می‌کنند.

طباطبایی: خود را با کرونا تطبیق دادیم

رامین طباطبایی، رئیس فدراسیون بسکتبال گفت: در این مدت سه سال یکی از دوران طلایی کمیته ملی المپیک در تصمیم گیری و تامین بودجه بوده است. شرایط تقویم ما نیاز به بودجه کلان داشت ولی کمیته از ما و سایر رشته‌ها حمایت داشت. در این سال که فعالیت‌های ورزشی کم شده است، ما برنامه‌های زیادی داشتیم و تیم‌های حاضر در لیگ ما افزایش داشته و شاهد حضور بازیکنان خارجی هستیم. ۱۲ و مربی خارجی در بخش بانوان داریم. علاقه مندی در بسکتبال در سطح کشور زیاد شده است.

وی تاکید کرد: ما خود را با کرونا تطبیق دادیم و تقویم خود را پیش بردیم. فقط برنامه‌های تیم‌های پایه ما کم رنگ شده است. تقویم خود و برنامه‌ها تا المپیک را ارائه کردیم. ۴ اردو و سه مسابقه تدارکاتی تا المپیک داریم. از ۱۶ یا ۱۷ بهمن اردوها آغاز و ۲۷ بهمن تیم به قطر اعزام می‌شود.

رئیس فدراسیون بسکتبال افزود: در بخش پایه، مسابقات زیر ۱۸ سال لغو شد و اگر جام جهانی زیر ۱۹ سال برگزار شود چون بر اساس رنکینگ است ما حضور نخواهیم داشت و ما اعتراض خود را اعلام خواهیم کرد چون ما تیم خوبی داریم. البته هنوز تقویمی از فیبا اعلام نشده است. زیرساخت ما متناسب با توسعه در حوزه همگانی و قهرمانی نیست. ۵۰ سال است این سالن را داریم و اگر توسعه نیابد در  قهرمانی‌ها متضرر می‌شویم.

وی گفت: آنچه اهمیت دارد شرکت بسکتبال سه در سه در انتخابی المپیک است و هنوز فرصت کسب سهمیه المپیک داریم. ما در رنکینگ ششم بودیم و اگر کمی بیشتر کار می‌کردیم و چهارم می‌شدیم مستقیم راهی المپیک می‌شدیم‌. در حال حاضر هم در تلاشیم تا به سهمیه برسیم.در بخش پیشکسوتان سعی کردیم، حمایت کنیم و از حمایت آنها به عنوان یک بازوی فعال استفاده کنیم. در مجموع تلاش می‌کنیم تا روند رو به رشد این رشته را ادامه دهیم.

شجاعی: ۱۲ بازیکن خارجی در لیگ بانوان داریم

فریده شجاعی، نایب رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال گفت: با رفع مشکل حجاب مسیر جدیدی در بسکتبال بانوان شکل گرفت و ما با جهش زیاد برنامه‌ها را پیش بردیم. امسال علی رغم اینکه رشته‌ها درگیر کرونا بودند، لیگ‌ها بسیار عالی و پر بار برگزار شد که فراتر از انتظار بود. ۱۲ خارجی در لیگ در هیچ یک از رشته‌ای بانوان وجود نداشته است و این در بسکتبال اتفاق افتاد. حتی بازیکن از آمریکا داریم.

وی تاکید کرد: باشگاه‌ها در بحث هزینه کردن با هم رقابت دارند و این اتفاقات خوبی در بسکتبال بانوان است.  استراحت کردن در بسکتبال وجود ندارد. همه رقابت‌ها را برگزار و در رویدادها شرکت کردیم. در همه بخش‌های همگانی، حرفه‌ای و قهرمانی به خوبی عمل کردیم.

شجاعی تصریح کرد: با خانم طاهریان صحبت کردم و قرار شد از لژیونرهای بسکتبال بانوان تقدیر شود تا عاملی برای ایجاد انگیزه باشد. سال گذشته سوم غرب آسیا شدیم و این نخستین مقام بانوان در رشته‌های تیمی بوده است اما جوایزی دریافت نکردند‌ که از شما می‌خواهم آن را پیگیری کنید.

سجادی: خوشحالم که طباطبایی از این رشته است

سجادی، سرپرست کاروان ایران در المپیک توکیو گفت: خوشحالم که طباطبایی از این رشته است و پیشکسوتان نیز در کنار او هستند. بسکتبال جزو ۱۲ تیم برتر جهان است و راهی المپیک شده است. لیگ امسال بسیار پر رونق است و از نظر فنی بسیار عالی است‌. امسال لیگ متمرکز است و این اتفاق مناسبی است. از اینکه دختران هنوز در بسکتبال سه در سه شانس دارند بسیار خوشحالیم و اگر انتخاب شوند برای اولین بار در بخش زنان یک رشته گروهی در المپیک خواهیم داشت.

صالحی‌امیری: به آینده بسکتبال امیدوارم هستم

سیدرضا صالحی‌امیری، رئیس کمیته ملی المپیک گفت: در بسکتبال افراد صاحب صلاحیت در مسند امور قرار دارند‌ و مسائل بسکتبال را با جدیت دنبال می‌کنند تا به نتیجه برسند. همچنین مدیر توانمند کسی است که افراد با تجربه را به کار بگیرد. بسکتبال، والیبال و کشتی تنه به تنه فوتبال هستند و به زودی از آن عبور می‌کنند این‌ها  فدراسیون طلایی و هویت‌ساز هستند.

وی افزود: من به شخصه به آینده بسکتبال امیدوارم هستم. بعلاوه حضور زنان تصویر غلطی که از ایران ساخته شده را پاک می‌کند.

صالحی‌امیری تصریح کرد: آرامش در بسکتبال برقرار است. فدراسیون باید یک مدیر و یک ساختار داشته باشد و کسی نمی‌تواند در موازات ریاست فدراسیون باشد و همه باید از برنامه‌های یک نفر پیروی کنند.  خوشبختانه این اتفاق در بسکتبال رخ داده است‌. رفتن بسکتبال به المپیک هدف است و از نظر ما شما روی سکد رفته‌اید و دغدغه‌ای برای شما نداریم. والیبال و بسکتبال مکمل هم هستند و کشتی هم فدراسیون پر امید ما است. هر چه به این رشته‌ها کمک شود جای دوری نرفته است.

 

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

انتهای پیام/

خبرگزاری تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا