ورزش

تعلل اتحادیه جهانی در انتخاب میزبان ۲ مسابقه جهانی/ لاس‌وگاس شاید میزبان مسابقات ۲۰۲۷ باشد

به نظر می‌رسد اتحادیه جهانی بعد از آنکه میزبانی پیکارهای جهانی ۲۰۲۳ را از روس‌ها گرفت، حالا شانس و فضایی را برای کاندیداتوری دوباره آنها در مسیر کسب میزبانی یکی از مسابقات جهانی پیش رو باز بگذارد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، مسابقه‎‌ای که اکنون بلگراد میزبانی‌اش می‌کند، رقابتی است که میزبانش روس‌ها بودند اما زمانی که آنها با محرومیت از سوی اتحادیه جهانی مواجه شدند میزبانی‌شان از بین رفت و صربستان جایگزین شد.

سال آینده که به دلیل در پیش بودن بازی‌های المپیک 2024 پاریس، مسابقات جهانی نداریم و شاید صرفاً مثل اتفاقی که بعد از المپیک 2016 ریو رخ داد، مسابقه جهانی اوزان غیرالمپیکی برگزار شود.

اتحادیه جهانی کشتی اما هنوز تکلیف میزبان‌های مسابقات جهانی سال‌های 2025 و 2026 را مشخص نکرده است و گفته می‌شود این احتمال وجود دارد که لاس‌وگاس آمریکا میزبان مسابقه جهانی 2027 باشد.

علت تعلل اتحادیه جهانی در معرفی میزبان‌های مسابقات جهانی پیش رو، شاید تعیین تکلیف وضعیت کشتی روسیه باشد و اینکه فضا و فرصتی برای کاندیداتوری این کشور ایجاد شود.

آنها تا زمانی که به اسم بی‌طرف در مسابقات شرکت کنند، اجازه میزبانی نخواهند داشت، اما مامیاشویلی رئیس فدراسیون کشتی روسیه که اکنون در صربستان حضور دارد، قطعاً لابی‌های لازم برای بازگشت رسمی روس‌ها به صحنه مسابقات به اسم و پرچم خودشان را دنبال می‌کند.

محرومیت آنها اگر تمام شود، می‌توانند بار دیگر میزبان مسابقات جهانی شوند و به نظر می‌رسد اتحادیه جهانی کمی تعلل کند تا تکلیف روس‌ها مشخص شود و آنها میزبانی یکی از مسابقات جهانی بعد از المپیک پاریس را عهده‌دار شوند.

البته این بار هم اتحادیه جهانی با کاندیداتوری کشورهای شرق اروپا مواجه است که خاطره خوبی از آنها در میزبانی مسابقات دارد. در چند سال اخیر کرواسی با مرکزیت زاگرب و مجارستان با مرکزیت بوداپست توانستند نظر اتحادیه جهانی را در برگزاری مسابقه جلب کنند، خصوصاً کرواسی که آنقدر در بحث تجهیزات و برگزاری مسابقه خوب عمل کرد که به نظر می‌رسد یکی از کاندیدای میزبانی مسابقات جهانی و همچنین میزبانی از مسابقات رنکینگ‌دار، همچنان این کشور باشد.

انتهای پیام/

 
دکمه بازگشت به بالا