ورزش

خط و نشان «یونس امامی» برای مدعیان وزن ۷۴ کیلو کشتی آزاد

دارنده مدال برنز رقابت‌های جهانی کشتی آزاد قصد دارد از این پس با حضور در وزن ۷۴ کیلوگرم برای کسب دوبنده تیم ملی به میدان برود.

به گزارش خبرنگار مهر، یونس امامی دارنده مدال برنز وزن ۷۰ کیلوگرم کشتی آزاد رقابتهای جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان مدتها است سودای تغییر وزن دارد تا بتواند در وزن ۷۴ کیلوگرم در میادین رسمی حضور یابد. هر چند او در رقابتهای انتخابی که اواسط آبان ماه برگزار شد توانست به عنوان قهرمانی وزن ۷۰ کیلوگرم دست یابد، اما به قول خودش حضور در این وزن فقط به دلیل رفتن به رقابتهای جهانی ۲۰۲۰ صربستان بود که این مسابقات هم لغو شد!

حالا با روشن شدن تکلیف رقابتهای جهانی صربستان، یونس امامی هم قصد دارد از این پس تنها در وزن ۷۴ کیلوگرم به میدان برود و شانس خود را برای کسب دوبنده تیم ملی در این وزن محک بزند.

یونس امامی که حالا دوبنده وزن ۷۴ کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد در المپیک ۲۰۲۱ توکیو را نشانه رفته به خبرنگار مهر گفت: در نظر داشتم تا بعد از حضور در رقابت‌های جهانی به وزن ۷۴ کیلوگرم بروم تا هر چه بیشتر برای حضور در المپیک آماده شوم که البته رقابتهای جهانی لغو شد. به همین دلیل از این پس فقط برای حضوری موفق در وزن ۷۴ کیلوگرم تلاش می‌کنم تا به هدفم برسم.

وی در ادامه با تاکید بر حضور قطعی در وزن جدید گفت: هر چند قرار است مسابقات قهرمانی آسیا اوایل اسفند ماه برگزار شود و من هم توانستم در وزن ۷۰ کیلوگرم رقابتهای انتخابی قهرمان شوم، اما دیگر در این وزن کشتی نخواهم گرفت. حتی اگر اردوهای تیم ملی هم شروع شود به عنوان یک مدعی وزن ۷۴ کیلوگرم تمرین خواهم کرد. اگر هم چندی پیش در انتخابی تیم ملی در وزن همیشگی کشتی گرفتم فقط به این دلیل بود که بتوانم در رقابتهای جهانی حضور یابم.

امامی در پایان گفت: حالا که تکلیف مسابقات جهانی روشن شده و با تصمیم اتحادیه جهانی، خبری از برگزاری این پیکارها نیست، از این پس در هر میدان داخلی یا خارجی از جمله انتخابی تیم ملی، مسابقات قهرمانی آسیا و حتی گزینشی المپیک، تنها در وزن ۷۴ کیلو کشتی خواهم گرفت.

به گزارش خبرنگار مهر، یونس امامی علاوه بر مدال برنز پیکارهای جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان، دو مدال برنز رقابتهای جوانان و زیر ۲۳ سال قهرمانی جهان را نیز در کارنامه دارد. وی سال گذشته نیز پس از رقابتهای جهانی با نظر کادر فنی به ۷۴ کیلوگرم تغییر وزن داد و برای نخستین بار در رقابت‌های بین‌المللی ایتالیا در وزن جدید کشتی گرفت.

خبرگزاری مهر

آگهی

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا