ورزش

رقیب ترک زارع قول مدال طلای المپیک را داد

طاها آکگول که سهمیه رقابت‌های المپیک 2024 پاریس را کسب کرده است، پس از بازگشت به ترکیه وعده کسب مدال طلای المپیک را داد.

به گزارش ورزش سه، طاها آکگول و ابراهیم چیفتچی، کشتی گیران تیم ملی کشتی آزاد ترکیه که برای حضور در مسابقات جهانی کشتی به بلگراد، پایتخت صربستان، سفر بودند، روز گذشته به کشورشان بازگشتند و در فرودگاه مورد استقبال هواداران و مسئولان قرار گرفتند.

طاها آکگول، کشتی‌گیر وزن 125 کیلوگرم کشتی آزاد ترکیه، با یادآوری اینکه دو سال گذشته عنوان قهرمانی اروپا و سال گذشته عنوان قهرمانی جهان را کسب کرده است، گفت: البته امسال هدف این بود که همراه با کسب سهمیه المپیک، مدال طلا را هم به دست بیاورم اما به برنز رسیدم. باعث تاسف است که در نیمه نهایی به حریف ایرانی‌ام که پارسال در فینال او را شکست داده بودم، باختم.

او در ادامه گفت: من امسال با عنوان قهرمانی اروپا به راهم ادامه دادم و خیلی خوب آماده شدم. به نظرم کسب سهمیه المپیک و مدال برنز مهم است. مسابقات بسیار سختی برگزار شد. مسابقات جهانی پیش از المپیک همیشه سخت‌ترین رقابت‌ها هستند. در وزن ما نزدیک به 40 ورزشکار حضور داشتند و مسابقات جهانی بسیار سختی داشتیم.

آکگول با اشاره به مسابقات المپیک عنوان کرد: با برنامه‌های آماده‌سازی مناسب، برای المپیک پاریس 2024 آمادگی بیشتری خواهیم داشت. ما با 2 سهمیه برگشتیم و امیدوارم بتوانیم به عنوان تیم آزاد به امتیاز 6 از 6 برسیم. بیایید به مردم قول طلای المپیک پاریس را بدهیم.

همچنین ابراهیم چیفتچی که در رقابت‌های کشتی قهرمانی جهان در وزن 97 کیلوگرم مدال برنز را از دست داد، اما سهمیه المپیک 2024 پاریس را به دست آورد، گفت: می‌خواهم در المپیک بیشتر تلاش کنم و برای کشورم مدال بگیرم.

منبع ورزش سه
دکمه بازگشت به بالا