ورزش

سیفی: لیگ ووشو مانند مسابقات جهانی و آسیایی در حال برگزاری است/ در فینال برای دانشگاه آزاد بازی می‌کنم

دارنده ۵ مدال طلای ووشوی جهان گفت: فقط در مسابقات قهرمانی جهانی، آسیا، بازی‌های آسیایی و مسابقات رسمی شرایط برگزاری را مانند لیگ امسال دیده بودم.

محسن محمدسیفی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص برگزاری رقابت‌های لیگ برتر ووشو پس از تعطیلی یک ساله مسابقات اظهار داشت: ابتدا باید از دکتر صدیقی ریاست محترم فدراسیون ووشو و همه عوامل برگزار کننده لیگ تشکر کنم که برای برگزاری رقابت‌های لیگ امسال شرایط بسیار ویژه‌ای را فراهم کردند. پیش از این فقط در مسابقات قهرمانی جهانی، آسیا، بازی‌های آسیایی و مسابقات رسمی چنین شرایطی را در برگزاری مسابقات دیده بودم و امیدوارم در سال‌های آینده نیز لیگ  به همین زیبایی و شکیلی برگزار شود.

وی تاکید کرد: برگزاری لیگ در شرایط کرونا نقطه‌ عطفی برای ووشو ایران است و باید از همه دست‌اندرکاران از جمله وزارت ورزش، فدراسیون ووشو، هیئت‌های ووشو استانی و همه تیم‌ها که باعث شکل‌گیری این اتفاق ویژه شدند، تشکر کنم. واقعاً در شرایط کرونایی برگزاری رویدادی با حضور ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر بسیار سخت است و امیدوارم با تداوم این اتفاقات روند پیشرفت روز افزون ووشو ایران را فراهم کنیم.

دارنده ۵ مدال طلای ووشو جهان در خصوص شرایط ورزشکاران گفت: واقعیت این است که شرایط بچه‌های برای حضور در مسابقات لیگ ایده‌آل نیست و دلیل این موضوع نیز تعطیلی باشگاه‌های ورزشی در دوران کرونا است. با همه این تفاسیر همین که لیگ باعث شده است که ورزشکاران برای حضور در مسابقات یک تا دو ماه تمرین خوب داشته باشند، اتفاق بسیار خوبی است.

سیفی در خصوص اینکه قرار است در دیدار نهایی تیم دانشگاه آزاد را همراهی کند، تصریح کرد: طبق توافق با مسئولان باشگاه اگر تیم ما فینالیست شود در دیدار نهایی بازی خواهم کرد. شرایط بدنی خوبی دارم و در روزهای کرونایی نیز روزانه دو وعده  تمرین داشتم و مشکلی برای انجام سه یا چهار بازی در لیگ نداشتم، اما دوستان از من خواستند فقط در دیدار نهایی حضور داشته باشم. امیدوارم در دیدار نهایی نیز مسابقه زیبا و جذابی را ارائه بدهم و تیم دانشگاه آزاد نیز قهرمان شود.

وی درپاسخ به این سوال که پس از کسب افتخارات زیاد همچنان برای حضور در لیگ انگیزه دارد، گفت: انگیزه‌ای برای اینکه خودم را نشان بدهم، ندارم، اما برای اینکه خود را محک بزنم و از شرایط بدنی و نقاط ضعف و قدرت خود مطلع شوم، انگیزه دارم. بعد از مسابقات قهرمانی جهان حدود یک سال و نیم به دلیل شرایط کرونایی از مسابقات دور بودم و دوست داشتم دوباره مسابقه بدهم و واقعا دلم برای مبارزه تنگ شده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

انتهای پیام/

خبرگزاری تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا