ورزش

شفاف‌سازی فدراسیون جهانی وزنه‌برداری برای IOC

تغییر قوانین ضد دوپینگ از سوی فدراسیون جهانی وزنه برداری با انتقاد متولیان کمیته بین‌المللی المپیک مواجه شد که این فدراسیون را مجبور به ارائه توضیحات کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، چندی پیش فدراسیون جهانی وزنه برداری در تصمیمی عجیب و غیرمنتظره و در حالی که مدتهاست با بحران مدیریت مواجه است، دست به تغییر قوانین ضد دوپینگ زد. این اقدام فدراسیون جهانی وزنه برداری با انتقاد و گلایه کمیته بین المللی المپیک IOC روبرو شد و این مرجع بین المللی اعلام کرد این تغییرات نباید بدون مشورت و همفکری کمیته بین المللی المپیک اتخاذ و اعلام می‌شد.

در همین راستا فدراسیون جهانی وزنه برداری پس از این رفتار قاطع کمیته بین المللی المپیک، مجبور به واکنش و ارائه توضیح شد و بهIOC اطمینان داد هیچ تغییری در سیستم کسب سهمیه‌های وزنه برداری در المپیک ایجاد نشده و طبیعتاً نیازی هم به مشورت با IOC نبوده است.

فدراسیون جهانی وزنه برداری در توضیحات خود به کمیته بین المللی المپیک اعلام کرد محرومیت کشورهایی که به دلیل دوپینگ از حضور در المپیک منع شده‌اند، همچنان پابرجاست. از سوی دیگر کشورهایی که به دلیل دوپینگ با کاهش سهمیه در المپیک مواجه شدند، کاهش سهمیه آنها به قوت خود باقی است و اگر تا المپیک، آمار دوپینگ آنها بیشتر شود، سهمیه آنها دوباره کاهش خواهد یافت.

فدراسیون جهانی وزنه برداری از اواخر سال گذشته به دلیل برکناری تاماش آیان، رئیس جنجالی این فدراسیون با چالش‌های فراوانی دست به گریبان است. گفته می‌شود انتخابات فدراسیون جهانی طی روزهای ۲۶ و ۲۷ مارس (۶ و ۷ فروردین ۱۴۰۰) برگزار خواهد شد.

گفته می‌شود از ایران نیز علی مرادی رئیس فدراسیون وزنه‌برداری برای حوزه مدیریتی در سطح جهانی، دکتر داود باقری برای کمیته پزشکی، محسن بیرانوند در کمیته تحقیقات و مربیان و علیرضا قریشی هم برای کمیته فنی کاندیدا شده‌اند.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا