ورزش

صالحی امیری: مطمئنا وزنه‌برداری به دوران اوج خودش باز می‌گردد

رئیس کمیته ملی المپیک به همراه اعضای هیأت اجرایی و جمعی از مدیران کمیته ملی، امروز از فدراسیون وزنه برداری بازدید کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، در بازدید امروز مسئولان کمیته ملی المپیک از فدراسیون وزنه برداری، کیکاوس سعیدی دبیرکل، نصراله سجادی سرپرست کاروان اعزامی ایران به المپیک ۲۰۲۰ توکیو، مجید شایسته، عبدی افتخاری، علیرضا رحیمی اعضای هیئت اجرایی و پیمان فخری رئیس مرکز نظارت بر تیم‌های ملی، سید محسن میر سرپرست موزه ملی ورزش المپیک و پارالمپیک، بهداد سلیمی مشاور رئیس در امور قهرمانان، دکتر صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک را همراهی کردند.

در این بازدید علی مرادی رئیس فدراسیون، محسن بیراموند دبیر، مریم منظمی نایب رئیس فدراسیون وزنه برداری و برخی از پیشکسوتان این رشته از جمله محمد نصیری، مصطفی حکمپور و محمد زهتاب حضور داشتند.

سید رضا صالحی امیری در بازدید از فدراسیون وزنه برداری اظهار کرد: هدف اصلی ما از حضور در این فدراسیون قدردانی و خدا قوت به مجموعه فدراسیون وملی پوشان بوده است. خواستیم بار دیگر یادآوری کنیم که قدردان زحمات شما هستیم و مسائل و مشکلات را در صحنه و از نزدیک ببینم و برای رفع آن تصمیم گیری کنیم.

وی افزود: مسئله اصلی این رشته تجهیزات است، با توجه به کمتر شدن دغدغه‌های خریداری تجهیزات، ما آمادگی داریم تا تجهیزات استاندارد را خریداری و وارد کنیم. در حال حاضر ۲۵ هزار دلار برای تهیه این تجهیزات ورزشی تعهد می‌کنیم، علاوه بر آن هزینه‌های پروازی اعزام ملی پوشان به ۲ رویداد ورزشی نیز پرداخت می‌شود.

صالحی امیری گفت: با تغییراتی که در فدراسیون جهانی شکل گرفته، موانع رشد نیز برطرف شده است؛ وزنه برداری به دوره درخشان و اوج خودش بر می‌گردد و سال ۱۴۰۰ سال وزنه برداری خواهد بود.

رئیس کمیته ملی المپیک در ادامه افزود: ما نیازمندیم تا در کنار مسائل ورزشی به مسائل فرهنگی هم توجه داشته باشیم، همچنین توجه به پیشکسوتان که روح هر رشته هستند و نسل جدید نیاز به الگوسازی دارند نیز نباید فراموش شود.

در ادامه این دیدار کیکاوس سعیدی با اشاره به نخستین مدال تاریخی ایران در بازی‌های المپیک اظهار کرد: وزنه برداری چراغ مدال آوری ایران را روشن کرد و تا کنون ۸ مدال را برای ایران به ارمغان آورده است. به هر حال وزنه برداری نیازمند حرکت نو است و با توجه به تغییرات در فدراسیون جهانی، وزنه برداری ایران باید بتواند ضمن کسب یک کرسی ارزشمند افتخار آفرینی کند.

همچنین در این بازدید نصراله سجادی با تاکید بر سختی رشته وزنه برداری گفت: رئیس سابق فدراسیون جهانی وزنه برداری هدفمند تصمیم می‌گرفت که منجر به ضایع شدن حق وزنه بردارن ما شد. من معتقدم وزنه برداری ما به جایگاه اصلی خودش بر می‌گردد و مجدداً افتخارات بسیار این رشته با تدبیر آقای مرادی محقق می‌شود.

علی مرادی رئیس فدراسیون وزنه برداری نیز ضمن خوش آمد گویی و قدردانی از حضور مسئولان ارشد ورزش کشور در فدراسیون وزنه برداری به ارائه گزارشی از این رشته پرداخت و گفت: در حال حاضر ۲ گروه اردویی داریم، بخش جوانان و بانوان در همین مرکز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به منظور برنامه‌های پیش رو اردو دارند و بزرگسالان نیز تمرینات خود را در خوزستان پیگیری می‌کنند.

وی ادامه داد: همچنین برای آمادگی بیشتر به منظور کسب سهمیه برای حضور در مسابقات پارامریکن هستیم و با توجه به رویدادهای پیش رو هم در رده سنی جوانان و هم بزرگسالان شرایط خوبی داریم و فاصله کمی تا رسیدن به ایده ال داریم که الحمدالله زمان کافی برای رسیدن به آمادگی حداکثری داریم.

مرادی افزود: نداشتن تجهیزات کافی در این رشته از چالش‌های ماست، البته ما حداکثر بودجه خود را دریافت کرده‌ایم و تنها دغدغه ما تأمین تجهیزات مورد نیاز برای ملی پوشان است. همچنین باید حق عضویت ۲۰۲۱ را پرداخت کنیم که برای این مهم نیازمند حمایت کمیته ملی المپیک هستیم.

وی در پایان ادامه داد: در خصوص مساله تست‌های دوپینگ ابهاماتی موجود است و یافته‌های شفافی در دست نداریم، تاکنون ۳۰ نمونه تست انجام شده است. منتظر دریافت جواب روشن از این تست‌ها هستیم که با توجه به هشدار جدید کمیته بین المللی المپیک در خصوص این موضوع، ما انتظار داریم که با حمایت مسئولان، رشته وزنه برداری دچار چالش نشود.

خبرگزاری مهر

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا