ورزش

طباطبایی: تقویم ما به بودجه کلان نیاز داشت/صالحی‌امیری: ۳ رشته تنه به تنه فوتبال خواهند زد


رئیس کمیته ملی المپیک گفت: رشته‌های والیبال، بسکتبال و کشتی تنه به تنه فوتبال هستند.


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، ، رامین طباطبایی در جریان بازدید مسئولان کمیته ملی المپیک از فدراسیون بسکتبال، اظهار داشت: در بخش پایه مسابقات زیر ۱۸ سال لغو شد و اگر جام جهانی زیر ۱۹ سال برگزار شود چون بر اساس رنکینگ است، اعتراض خود را اعلام خواهیم کرد چرا که ما تیم خوبی داریم، البته هنوز تقویمی از فیبا نداریم.

وی افزود: زیر ساخت ما متناسب با توسعه در حوزه همگانی و قهرمانی نیست. ۵۰ سال است این سالن را داریم و اگر توسعه نیابد در قهرمانی ها متضرر می شویم.

رئیس فدراسیون بسکتبال، خاطرنشان کرد: در این مدت سه سال یکی از دوران طلایی کمیته ملی المپیک در تصمیم گیری و تامین بودجه بوده است. شرایط تقویم ما نیاز به بودجه کلان داشت اما کمیته از ما و سایر رشته‌ها حمایت کرد. در این سال که فعالیت های ورزشی کم شده ما برنامه‌های زیادی داشتیم و تیم‌های حاضر در لیگ ما افزایش داشته و شاهد حضور بازیکنان خارجی هستیم و ۱۲ و مربی خارجی در بخش بانوان داریم. علاقه مندی در بسکتبال در سطح کشور زیاد شده است.

طباطبایی یادآور شد: ما خود را با کرونا تطبیق دادیم و تقویم خود را پیش بردیم. فقط برنامه‌های تیم های پایه ما کم رنگ شد. تقویم خود و برنامه‌ها را تا المپیک را ارائه کردیم. ۴ اردو و ۳ مسابقه تدارکاتی تا المپیک داریم. از ۱۶ یا ۱۷ بهمن اردوها آغاز خواهد شد و تیم ۲۷ بهمن به قطر اعزام می‌شود.

وی در خصوص مسابقات کسب سهمیه المپیک، یادآور شد: آنچه اهمیت دارد شرکت بسکتبال سه به سه در انتخابی المپیک است و هنوز فرصت کسب سهمیه المپیک داریم. ما در رنکینگ ششم بودیم و اگر کمی بیشتر کار می‌کردیم و چهارم می‌شدیم مستقیم به المپیک صعود می‌کردیم. در حال حاضر هم در تلاشیم تا به سهمیه برسیم. در بخش پیشکسوتان سعی کردیم، حمایت و از حمایت آنها به عنوان یک بازوی فعال استفاده کنیم. و در مجموع تلاش می‌کنیم تا روند رو به رشد این رشته را ادامه دهیم.

فریده شجاعی نایب‌رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال هم گزارشی از برنامه‌های تیم ملی و همین طور برگزاری لیگ ارائه کرد. وی از کمیته ملی المپیک خواست جوایز بانوان در مسابقات غرب آسیا هم پرداخت شود.

* صالحی‌امیری: سهمیه برای بسکتبال هدف بود

صالحی‌امیری هم در نشست بسکتبال، اظهارداشت: من شخصا نسبت به بسکتبال خوشبین هستم. اعتقاد دارم کشتی، والیبال و بسکتبال تنه به تنه فوتبال هستند. این ۳ رشته جزو رشته‌های طلایی و هویت‌ساز هستند.

وی افزود: حضور بانوان در رشته‌های مختلف باعث خواهد شد فراتر از نتیجه، تصویر زیبایی از ایران را در جهان شاهد باشیم. خوشبختانه فدراسیون بسکتبال در آرامش به سر می‌برد فکر می‌کنم این رشته روزهای زیباتری خواهد داشت. رفتن این رشته به المپیک هدف بود و از نظر ما بسکتبال روی سکو رفته است. والیبال و بسکتبال مکمل هم هستند و کشتی رشته پرامید ماست. هر چقدر از این رشته‌ها حمایت شود جای دوری نمی‌رود.

در نشست بسکتبال، مازیار ناظمی و حمید سوریان حضور داشتند.

انتهای پیام/رئیس کمیته ملی المپیک گفت: رشته‌های والیبال، بسکتبال و کشتی تنه به تنه فوتبال هستند.

خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا