ورزش

وظیفه طارمی در برد پورتو تغییر کرد!

پورتو با پاس گل مهدی صدرنشین شد؛

پورتو با نمایش موثر مهاجم ایرانی خود موفق به کسب پیروزی مقابل ژیل ویسنته شد.

به گزارش “ورزش سه”، در چارچوب دیدارهای هفته ششم لیگ برتر پرتغال، تیم فوتبال پورتو که مثل همیشه مهدی طارمی را در ترکیب و راس خط حمله داشت، از ساعت 23 شنبه شب (به وقت ایران) در استادیوم دو دراگائو به مصاف ژیل ویسنته رده دهمی رفت که این تیم بازهم علی علیپور را بخاطر آسیب دیدگی در فهرست خود نمی دید.

مهدی طارمی که در هفته گذشته موفق شد مقابل استرلا گلزنی کند و نخستین گل خود در فصل جدید لیگ برتر پرتغال را به ثمر رساند و پس از آن هم در نخستین مسابقه مرحله گروهی لیگ قهرمان اروپا دروازه شاختار دونتسک اوکراین را باز کند، در دیدار برابر ژیل ویسنته نیز شروع موفقیت آمیزی داشت و تیمش را به گل رساند

ویدئو: 311552

ستاره ایرانی پورتو در دقیقه 8 این مسابقه پس از اینکه در محوطه جریمه صاحب توپ شد، توپ را از پای چپ به پای راست خود داد و پاس پشت پای تماشایی به ایوان خایِمه داد تا این بازیکن دروازه ژیل ویسنته را باز کند و تیمش را خیلی زود به گل برساند.

1929792

مهدی طارمی که در جستجوی سومین بازی پیاپی برای گلزنی بود، در دقیقه 27 نزدیک بود دومین پاس گل خود را مقابل ژیل ویسنته ثبت کند، اما پرچم بالای کمک داور نشان داد که این مهاجم ایرانی قبل از تصاحب توپ از میانه زمین، در آفساید بوده است.

در ادامه ژیل ویسنته توانست گل تساوی را در دقیقه 37 روی یک ضد حمله سریع توسط اورلیو و دفع ناقص دیوگو کاستا گلر پورتو بزند و نیمه اول با نتیجه یک بر یک خاتمه پیدا کند.

1929789

در نیمه دوم یاران طارمی تلاش زیادی برای گلزنی داشتند تا اینکه موفق شدند در دقیقه 1+90 روی ارسال زیبای وندل از جناح راست زمین و ضربه سر تماشایی استفان اوستاکیو گل دوم را به ثمر رسانند و به پیروزی برسند.

تیم فوتبال پورتو در شبی که مهدی طارمی اولین پاس گل فصل خود را داد، به برتری دو بر یک خانگی مقابل ژیل ویسنته دست یافت تا 16 امتیازی شود و با یک بازی و سه امتیاز بیشتر نسبت به بوآویشتا و اسپورتینگ لیسبون موقتا در صدر جدول لیگ برتر پرتغال قرار بگیرد.

1929790

منبع ورزش سه
دکمه بازگشت به بالا